Bank of America odstupuje od sledovania vývoja európskych akcií
20.03.2003 (00:00)Hovorca Bank of America dnes oznámil, že v súvislosti so sledovaním a vývojom európskych cenných papierov banka redukuje svoje aktivity na európskom trhu
Hovorca Bank of America dnes oznámil, že v súvislosti so sledovaním a vývojom európskych cenných papierov banka redukuje svoje aktivity na európskom trhu. Ako dôvod uviedol zhoršujúce sa trhové podmienky. Plánované kroky budú pravdepodobne spojené s prepúšťaním.
Banka si ponecháva špeciálny tím v Londýne, ktorý sa bude špecializovať na americké akcie, vývojom európskych cenných papierov sa však nebude zaoberať. V Európe sa banka sústredí len na finančné deriváty a predaj akcií. Počet prepustených pracovných síl zatiaľ nie je známy, pretože stále prebiehajú rokovania medzi predstaviteľmi banky a zainteresovanými pracovníkmi.
Bank of America Securities, ktorá je investičnou divíziou banky v Londýne a zameriava sa na marketingový výskum finančných derivátov, európskych a amerických akcií, v súčasnosti zamestnáva vyše 100 pracovníkov.
Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho súhlasu TASR výslovne zakázané.
Copyright©2002TASR.
Zdroj: TASR,
Tweet
