Česká skupina ČSOB si požičala od Európskej investičnej banky 50 mil. EUR
09.12.2003 (00:00)Päťdesiat miliónov eur, čiže okolo 1,6 miliardy Kč (približne 2 miliardy Sk) si od Európskej investičnej banky (EIB) požičala ČSOB a jej dcérska spoločnosť ČSOB Leasing na financovanie investícií malých a stredných podnikov
Päťdesiat miliónov eur, čiže okolo 1,6 miliardy Kč (približne 2 miliardy Sk) si od Európskej investičnej banky (EIB) požičala ČSOB a jej dcérska spoločnosť ČSOB Leasing na financovanie investícií malých a stredných podnikov. Oznámil to hovorca banky Pavel Hejzlar.
Banka získa z úveru 30 miliónov eur, najväčšia česká lízingová spoločnosť 20 miliónov eur. ČSOB sa chystá peniaze použiť hlavne k dlhodobému úverovaniu projektov ako v infraštruktúre a priemysle, tak v službách. Peniaze získajú projekty s celkovými nákladmi medzi 40 tisíc a 25 miliónmi eur. Peniaze z ČSOB Leasingu pôjdu predovšetkým do výrobnej sféry, logistiky a služieb.
"Vyjednaním pôžičky chceme demonštrovať záujem skupiny KBC/ČSOB dlhodobo podporovať rozvoj malého a stredného podnikania v Česku a jeho premenu v silný, konkurencieschopný sektor ekonomiky," uviedol Philippe Moreels, člen predstavenstva ČSOB zodpovedný za obchodný úsek malých a stredných podnikov.
Je to už po druhýkrát, čo skupina ČSOB privádza "európske zdroje" do Česka. V roku 2000 bola s asistenciou a garanciou KBC, materskej spoločnosti z Belgicka, vyjednaná prvá obchodná pôžička z EIB s ponukou pre klientov vo výške 50 miliónov eur. Pretože bola už úplne využitá, privádza do ČR prostredníctvom banky druhú a cez ČSOB Leasing aj tretiu tranžu týchto zdrojov.
Informoval o tom český denník Právo.
Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho súhlasu TASR výslovne zakázané. Copyright©TASR.
Zdroj: TASR,
Tweet
