Čistý zisk Bank of America štvornásobne stúpol
Zisk Bank of America Corp za prvý štvrťrok tohto roka sa štvornásobne zväčšil, keďže sa znížili jej náklady a banka vynaložila menej financií na rezervy na zlé úvery. Čistý zisk banky za január až marec tohto roka stúpol na 2,62 mld. USD, čiže 20 centov na akciu z úrovne 653 mil. USD, čiže 3 centy na akciu, na ktorej bol v rovnakom štvrťroku minulého roka. Zisk banky v prvom kvartáli vlaňajška však negatívne ovplyvnila séria jednorazových položiek.
Svojim ziskom za január až marec banka nenaplnila očakávania analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí odhadovali, že bude vo výške 22 centov na akciu. Celkové upravené príjmy Bank of America za prvý štvrťrok oslabili o 8,4 % na 23,85 mld. USD. Banka plánuje do polovice roka 2015 zmenšiť svoje náklady o 8 mld. USD. V prvom štvrťroku tohto roka sa ukázali známky pokroku v tejto jej snahe, keďže celkové náklady sa znížili o 5,2 % na 18,15 mld. USD.
Podobne ako v prípade iných veľkých amerických bánk v prvom štvrťroku tohto roka výsledkom Bank of America pomohlo zmenšenie strát z úverov, keďže jej dlžníci zlepšili splácanie pôžičiek. Rezervy banky na zlé úvery sa zmenšili o 29,2 % na 1,71 mld. USD.
Zdroj: SITA, Reuters, Foto: BANKY.sk
Tweet
