Čo je revolvingový úver?

Autor: Daniela Kapitáňová
07.09.2018 (15:00)

Revolvingový úver nemá nič spoločné s revolverom. Je to v podstate opakujúci sa úver.Tento typ pôžičky dostal názov z anglického „revolve“ – otáčať sa. Je to druh úveru, ktorého výška sa neustále dopĺňa po stanovenú hranicu. Banka vám napríklad poskytne úverový rámec 1 000 eur, ktorý, ak sa vyčerpá – teda ak si kúpite nejaký tovar, alebo vyberiete hotovosť, tak sa pravidelnými splátkami znovu „doplní“ do pôvodnej výšky. Úver si tak môžete opätovne vyčerpať. Kreditná karta je typickým príkladom revolvingového úveru.
 

Ako funguje revolvingový úver?

"Revolvingovým úverom väčšinou klienti riešia svoje nákupy na splátky alebo prípadné nečakané finančné výdavky, menšie rekonštrukcie či dovolenky ", hovorí Daniela Kapitáňová, marketingová špecialistka spoločnosti Cofidis, ktorá poskytuje tento typ pôžičiek.

Každá banka má hranice revolvingového úveru nastavené inak. Napr. v COFIDISE je najnižšia suma revolvingového úveru 100 eur, horná hranica je 5 000 eur. To ocenia najmä tí, ktorí si nepotrebujú požičať vysokú sumu.

ru
 

Výhody úveru: rýchlosť

O revolvingový úver môžete požiadať priamo v obchode, kde si vyhliadnete elektroniku, bicykel, či zariadenie do domácnosti a nemáte na nich dosť vlastných financií. Úver však nedostane každý, ako si mnohí myslia. V COFIDISE dbajú na dodržiavanie všetkých zásad zodpovedného úverovania a klienta si riadne preveria. Schvaľovanie navyše musí prebiehať rýchlo, v podstate na počkanie. Klient totiž priamo v predajni podpíšte zmluvu o revolvingovom úvere a vysnívaný televízor či práčku si môže odniesť domov. Za poskytnutie úveru klient neplatí žiaden poplatok.

"Veľkou výhodou pri pravidelnom splácaní je, že klient môže požiadať o opätovné čerpanie finančných prostriedkov, bez toho, aby si úver musel vybavovať nanovo. Peniaze sú mu zasielané už na jeho osobný bankový účet a môže ich použiť na čokoľvek", vysvetľuje Daniela Kapitáňová.
 

Ako to prebieha

Ako proces úverovania funguje si vysvetlíme na modelovom príklade:

Klient si chce kúpiť televízor za 800 eur a požiada o nákup na splátky. Finančná spoločnosť, ktorá mu nákup prefinancuje, si preverí klienta a dá mu úverový limit do výšky 1 000 eur. 800 eur pošle na účet priamo predajcovi. Klient dostane splátkový kalendár, na ktorom sa s predajcom dohodli a spokojne odchádza s novým televízorom. Klient začne mesačne splácať dohodnutú splátku 50 eur. Po troch mesiacoch splácania, môže požiadať o úver až do výšky 350 eur - je to vlastne nevyčerpaná suma 200 eur zo schváleného limitu plus 150 eur, ktoré už uhradil na splátkach.

Výhoda je aj to, že hradí mesačne len minimálnu splátku vo výške 5% úverového rámca (v našom prípade je to 5% z 350 Eur). Klient tiež môže kedykoľvek uhradiť aj vyššiu splátku bez akéhokoľvek oznámenia banke, čo poskytuje klientovi flexibilitu pri splácaní úveru. Predčasné splatenie revolvingového úveru je bez poplatku.

Keď rozmýšľate nad nákupom tovaru na splátky alebo menším finančným úverom obráťte sa na odborníkov. „V COFIDISE vám radi pomôžeme zrealizovať vaše finančné plány,“ dodáva Daniela Kapitáňová.

Požiadať o revolvingový úver v Cofidise môžete v partnerských predajniach – priamo pri kúpe tovaru, a onedlho aj online. Zoznam partnerov nájdete na www.cofidis.sk.
cofidis-logo

Spoločnosť COFIDIS SA, pobočka zahraničnej banky, je súčasťou medzinárodnej skupiny Groupe Cofidis Participation. Na Slovensku pôsobí od roku 2005. Je malou, ale dynamicky sa rozvíjajúcou, spoľahlivou spoločnosťou v oblasti spotrebiteľských úverov – sú špecialisti na financovanie áut a nákup na splátky. Víziou spoločnosti je, aby ju klienti vnímali ako seriózneho partnera pri riešení ich finančných plánov – tomu prispôsobuje aj vývoj produktov a služieb tak aby boli jednoduché a transparentné. Zároveň je COFIDIS už od roku 1997 hrdým sponzorom francúzskeho profesionálneho tímu COFIDIS Solutions Credits #COFIDISMYTEAM. Ambície tohto pro-kontinentálneho tímu sú príchodom nového generálneho manažéra veľké – dosiahnuť 20 víťazstiev v roku 2018. Tento rok sa Tím COFIDIS Solutions Credits zúčastní aj na slovenských cyklistických pretekoch Okolo Slovenska.

PR servis

 
Zdroj: Cofidis, Foto: redakcia