Dopyt po akciách Société Générale prevýšil ponuku
11.03.2008 (00:00)Podľa mnohých analytikov naznačuje zvýšený záujem o emisiu nových akcií Société Générale, že ozdravovací proces po odhalení masívneho podvodu je na dobrej ceste
Francúzska banková skupina Société Générale eviduje zvýšený záujem o emisiu nových akcií, prostredníctvom ktorej chce navýšiť základný kapitál o 5,5 mld. eur. Podľa vyhlásenia banky prevýšil dopyt po akciách ponuku až 1,84-násobne. Banka sa rozhodla navýšiť základný kapitál po odhalení masívneho bankového podvodu v januári tohto roka, kvôli ktorému prišla o 4,9 mld. eur. Podľa mnohých analytikov naznačuje zvýšený záujem o emisiu akcií Société Générale, že ozdravovací proces po odhalení masívneho podvodu je na dobrej ceste. "Krátkodobý problém s kapitálom je vyriešený," skonštatovala finančná manažérka zo Stratege Finance Valerie Cazaban.
Mnohí investori však podľa maklérov skupovali akcie Société Générale kvôli špekuláciám o jej možnom prevzatí. Informácie, že o prevzatie druhej najväčšej francúzskej banky má záujem jej najväčší konkurent BNP Paribas sa objavili na trhu už v čase vyvrcholenia škandálu. Podľa maklérov si pozície v Société Générale prostredníctvom novej emisie akcií upevňujú najmä doterajší inštitucionálni akcionári banky, vrátane francúzskych poisťovní Groupama a CNP. Hodnota akcií Société Générale v dôsledku škandálu a úverovej krízy klesla od začiatku tohto roka o približne 30 %.
Tweet
