Dr. Dirk Hinze je novým riaditeľom pre súkromnú klientelu, malé a stredné podniky ČSOB

10.12.2002 (00:00)

Od 2. decembra 2002 sa novým riaditeľom pre súkromnú klientelu, malé a stredné podniky ČSOB stal Dr. Dirk Hinze
Od 2. decembra 2002 sa novým riaditeľom pre súkromnú klientelu, malé a stredné podniky ČSOB stal Dr. Dirk Hinze. Bude zodpovedný za rozvoj retailového bankovníctva a produktov a služieb pre malé a stredné podniky v rámci ČSOB na Slovensku.

Narodil sa 11. júla 1951 v Nemecku. V roku 1977 ukončil štúdium ekonómie na University Wuppertal, kde o 5 rokov neskôr získal aj doktorát. Po ukončení štúdia sa prakticky okamžite začal orientovať na bankovníctvo. Najviac skúseností získal počas 16-ročného pôsobenia v Citibank, kde pracoval striedavo v Nemecku a v New Yorku. Od oblasti vzdelávania a tréningov, za ktoré bol zodpovedný v 80. rokoch, sa postupne posúval k predaju. Svoje pôsobenie v Citibank ukončil v roku 1997 na poste CitiGold Sales Director, kde bol zodpovedný za výnosy a spokojnosť zákazníkov v CitiGold v Nemecku, vedenie 26 CitiGold centier, rozvoj a implementáciu akvizičných programov pre zákazníkov.

Po 5-mesačnom pôsobení v spoločnosti CC Holding GmbH, kde mal na starosti expanziu v ČR a Maďarsku, prešiel do ČSOB Praha na post riaditeľa distribučnej siete, retailu a SME. Jeho hlavnou zodpovednosťou, a to najmä po príchode nového hlavného akcionára KBC, bol rozvoj a stratégia retailového bankovníctva ČSOB v Česku.

"ČSOB si uvedomuje, že starostlivosť o klientov a rýchly servis je kľúčom k úspechu aj v bankovníctve. V budúcom roku sa preto zameriame na zlepšenie už teraz dobre fungujúceho operačného modelu pobočiek, čo prinesie zefektívnenie práce a zvýšenie celkovej spokojnosti našich klientov. V budúcnosti v našich pobočkách nenájdete žiadne bariéry medzi klientom a pracovníkom banky a klienti ľahšie nájdu zónu, v ktorej budú obslúžení. Dôležitú úlohu bude hrať aj rozvoj našich klientskych pracovníkov tak, aby dokázali ešte lepšie a kvalitnejšie uspokojiť potreby našich klientov," hovorí Dirk Hinze, nový riaditeľ pre súkromnú klientelu, malé a stredné podniky ČSOB, a pokračuje: "ČSOB v posledných dvoch rokoch výrazne expanduje, čoho dôkazom je rozvoj pobočkovej siete na Slovensku. K dnešnému dňu má ČSOB 47 pobočiek. V budúcom roku plánujeme zvýšiť počet našich pobočiek o viac ako 50 % a tým vytvoriť na Slovensku aj niekoľko desiatok nových pracovných miest."

Dr. Dirk Hinze je ženatý a má dve deti. So svojimi súčasnými slovenskými kolegami komunikuje v rodnej nemčine alebo angličtine, ktorá je zároveň aj oficiálnym jazykom KBC. Dohovoriť sa vie aj po česky, čo sa naučil za svojho štvorročného pôsobenia v ČSOB v ČR.
Zdroj: Československá obchodní banka, a. s.,