HVB podpísala zmluvu o predaji Norisbank za 447 mil. EUR
18.07.2003 (00:00)Nemecká skupina HypoVereinsbank (HVB) predala domácej banke DZ dcérsku banku Norisbank
Nemecká skupina HypoVereinsbank (HVB) predala domácej banke DZ dcérsku banku Norisbank.
Ako vyplýva zo zmluvy medzi oboma bankami, kúpna cena predstavuje 447 miliónov EUR. Táto suma zahrňuje aj zisk Norisbank za prvých 9 mesiacov tohto roka. Norisbank prejde do rúk nového vlastníka k 30. septembru.
Ako uviedol hovorca predstavenstva HVB Dieter Rampl, predajom Norisbank sa HVB priblížila svojmu cieľu zvýšiť do konca roka základné imanie do 7 %. HVB je väčšinovým akcionárom rakúskej banky Bank Austria Creditanstalt (BA-CA). Na začiatku júla HVB zvýšila základné imanie zhruba o 1 miliardu EUR úspešnou emisiou akcií BA-CA.
Bilančná suma Norisbank, ktorá zamestnáva 1 100 zamestnancov v 100 filiálkach, predstavuje 3,2 miliardy EUR.
Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho súhlasu TASR výslovne zakázané. Copyright©TASR.
Zdroj: TASR,
Tweet
