Interaktívna mapa o aktuálnom stave koronavírusu

Autor: redakčne upravené
27.02.2020 (14:00)

Americká Johns Hopkins University zostavila interaktívnu mapu, na ktorej môžete vidieť, ako sa koronavírus šíri po svete. Eviduje počet nových prípadov koronavírusu v jednotlivých krajinách. Je to veľmi užitočný nástroj najmä pre investorov, ktorí chcú pochopiť, čo sa deje vo svete.


Koronavírus zatiaľ vyvoláva viac otázok ako odpovedí:

Aká je skutočná celosvetová miera nákazy? Centrum pre infekčné ochorenia na Imperial College odhaduje, že celosvetovo „zostávajú neodhalené zhruba dve tretiny prípadov ochorenia Covid-19.

Ako si máme vysvetliť reťaz kontaminácie? V niektorých prípadoch pacienti neboli v Číne, ani neprišli do kontaktu s nakazenými ľuďmi.

Aká bude odpoveď americkej a európskych vlád v prípade, že sa infekcia bude ďalej šíriť? Rozhodnú sa uzatvoriť hranice a uvaliť karanténu na veľké mestá podobne ako v Číne?
 

>>Interaktívna mapa aktuálneho stavu koronavírusu<<


Eurozóna je zatiaľ menej ohrozená výpadkom produkcie než Spojené štáty americké a Japonsko, pretože je menej závislá na subdodávkach z Číny. Je však viac citlivá na pokles dopytu v Číne ako aj na zníženie počtu turistov z Ázie. Pokles v cestovnom ruchu bude mať dopad na pokles dopytu po službách najmä v krajinách, kde toto odvetvie tvorí vysoký podiel HDP, napríklad vo Francúzsku.
 
Zdroj: Saxo Bank , Foto: burst.shopify.com