Investovanie

Do čoho investovať v roku 2024?

22.01.2024 - Uplynulý rok bol k investorom priaznivý, väčšina finančných aktív si pripísala kladné zhodnotenie. Do čoho sa oplatí investovať tento rok?

Kedy si treba začať sporiť na dôchodok?

29.11.2023 - Spoliehať sa na dôchodok od štátu je hazardovanie s budúcnosťou, varujú odborníci. Radia mladým ľuďom, aby nečakali zbytočne dlho a plánovali finančný život od prvej výplaty.

Sú online investičné platformy bezpečné?

15.11.2023 - Na slovenskom trhu už dlhšie fungujú rôzne online investičné firmy ako Finax, Portu, Fondee. Ako si má investor overiť či sú bezpečné a neskončia ako Arca Capital či Axe Capital Group? Banky.sk sa pýtali odborníkov na investovanie ako bezpečne investovať a ako si má človek overiť cez koho investuje.

Investovanie: Sú vaše požiadavky na investíciu racionálne?

02.08.2023 - Bežní klienti majú na investíciu tri základné požiadavky, týkajúce sa dostupnosti, výnosov a garantovanej výšky vkladu. Ak ich spĺňa, mala by to byť ideálna investícia. Naozaj závisí úspech vašej investície od týchto požiadaviek?

Aký je rozdiel medzi dividendou a kupónom?

24.07.2023 - Dividenda a kupón sú spojené s výplatou peňažných prostriedkov investorom, avšak používajú sa v rôznych kontextoch a týkajú sa rôznych druhov investícií. Vysvetlíme vám aký je medzi nimi rozdiel.

Investičné podvody - hlavné znaky ako ich rozpoznať

19.07.2023 - Predvlani prišli Slováci a Česi kvôli podvodným praktikám na internete o niekoľko desiatok miliónov EUR, v prípade jednotlivcov ide pritom v priemere o desaťtisíce EUR. Pozrite si, na čo sa treba zamerať, aby ste nenaleteli podvodníkom.

Kde kúpiť zberateľské mince?

14.06.2023 - Poradíme vám, ako identifikovať overených predajcov zberateľských mincí a ako sa vyhnúť falošným predajcom.

Čo je to Timeshares a oplatí sa vôbec?

12.06.2023 - Timeshares je investovanie do dovolenkovej nehnuteľnosti a je spojené s mnohými obmedzeniami. Vysnívaný apartmán sa pre mnohých stal nočnou morou. Predtým, než sa necháte zlákať, prečítajte si príbeh bývalého majiteľa a zopár užitočných rád.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »