Investovanie

Prvý ETF fond vznikol pred 30 rokmi a zmenil svet investovania

03.02.2023 - Pred troma desaťročiami si investori mohli prvý krát v histórii kúpiť na burze okrem akcií tzv. burzovo obchodovaný fond (exchange traded fund – ETF). Tento typ fondov získal v nasledujúcich rokoch obľubu investorov. Pozrite si zaujímavé informácie z histórie i súčastnosti ETF.

Ako a koľko si sporiť na dôchodok?

09.01.2023 - Na dôchodok by sme si mali začať sporiť v období, keď je ešte v nedohľadne. Čím skôr začneme, tým menšiu čiastku stačí odkladať. Pozrite si, ako sa budú vyvíjať vaše úspory v čase.

Aj dôchodcovia môžu investovať, ale opatrne

02.12.2022 - Čo robiť, aby seniori zbytočne neprichádzali o našetrené peniaze pre infláciu? BANKY.sk zisťovali, či je investovanie vhodné aj vo vyššom veku, aké riziká pri investovaní dôchodcom hrozia a či majú vôbec investovať a nie radšej sporiť.

Hoaxy vo financiách

14.11.2022 - Získavanie informácií nebolo nikdy také jednoduché ako dnes, no ich množstvo prevyšuje kvalitu. Aj preto je niekedy ťažké rozlíšiť hoax od pravdy. Pozreli sme sa na najčastejšie finančné hoaxy.

Najčastejšie omyly spojené s investovaním

07.11.2022 - O investovaní sa hovorí čoraz častejšie. Aj napriek mnohým snahám zvýšiť finančnú gramotnosť Slovákov, stále medzi ľuďmi koluje niekoľko mylných informácii spojených s investovaním.

Prečo neinvestovať všetky úspory?

16.09.2022 - Jediná ochrana úspor pred infláciou je investovanie. Aj to však má svoje pravidlá. Je správne presunúť všetky úspory do investičných produktov?

Pri dobre nastavenej investícii sa straty netreba báť

12.09.2022 - Obava zo straty je jeden z hlavných dôvodov, prečo ľudia odmietajú svoje úspory investovať. Strata má však niekoľko podôb. Môže byť viditeľná i neviditeľná, dočasná aj trvalá. Podľa štatistík objemov úspor v bankách ľudia preferujú neviditeľnú stratu,“ hovorí Pavel Škriniar, investičný analytik Swiss Life Select.

Podvody vo svete kryptoaktív

05.09.2022 - Podľa spoločnosti Chainalysis v roku 2021 prišli investori v dôsledku podvodov s kryptoaktívami približne o sumu 7,8 miliardy dolárov. Skutočná suma bude ešte výrazne vyššia. NBS pripravila prehľad najčastejších podvodných schém a rady, ako sa nestať obeťou podvodu.

Čo je to investičný vklad ?

10.06.2022 - Investičný vklad spája výhody termínovaného vkladu a investovania do podielových fondov . Vysvetlíme vám, ako funguje a v čom sa líši od termínovaného vkladu.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »