Írska vláda rozhodne o novom majiteľovi sporiteľne EBS
15.10.2010 (13:20)Do užšieho výberu o prevzatie zoštátnenej stavebnej sporiteľne postúpia private equity skupina Cardinal Asset Management a poisťovňa Irish Life & Permanent.
Írska vláda rozhoduje o výbere dvoch záujemcov, ktorí postúpia do záverečného kola súťaže o prevzatie najväčšej stavebnej sporiteľne v krajine EBS. Informovala o tom v piatok agentúra Reuters, pričom sa odvolávala na zdroj na oboznámený so situáciou. O prevzatí zoštátnenej sporiteľne rokujú s vládou niekoľko mesiacov tri private equity skupiny - Cardinal Asset Management, Doughty Hanson a JC Flowers. Do užšieho výberu postúpia podľa zdrojov agentúry Reuters Cardinal Asset Management a poisťovňa Irish Life & Permanent.
Reštrukturalizácia zoštátnenej írskej stavebnej sporiteľne EBS je v súčasnosti predmetom vyšetrovania Európskej komisie (EK). Komisia tento mesiac uviedla, že potrebuje preveriť tvrdenie írskej vlády, podľa ktorej sporiteľňa nebude potrebovať ďalšiu štátnu pomoc a reštrukturalizácia obnoví jej životaschopnosť. Írska vláda vynaložila na rekapitalizáciu EBS 875 mil. eur. Európska komisia prešetruje aj reštrukturalizačný plán banky Anglo Irish Bank.
Zdroj: SITA, Reuters,
Tweet
