Klienti si z gréckych bánk minulý týždeň vybrali 3 mld. eur
Odlev vkladov z gréckych bánk minulý týždeň vzrástol na zhruba 3 mld. eur z úrovne 2 mld. v prechádzajúcom týždni. Vyplýva to z odhadov, ktoré zverejnila v pondelok britská banka JP Morgan.
Zo sumy 108 mld. eur, ktorú majú k dispozícii prostredníctvom núdzových úverových liniek národnej a Európskej centrálnej banky (ECB), tak grécke banky vyčerpali 85 mld. eur. Zvyšných 23 mld. eur im podľa odhadov JP Morgan vystačí na osem týždňov. Podľa zdrojov agentúry Reuters odlevy akcelerovali v piatok, kedy si klienti vybrali zhruba 1 mld. eur. Celkovo odlev peňazí z gréckych bánk od začiatku roka dosiahol zhruba 25 mld. eur.
Následne budú musieť členské štáty eurozóny ratifikovať rozšírenie programu. Medzinárodný úverový program pre Grécko by sa tak predĺžil o štyri mesiace.
Zdroj: SITA, Reuters, Foto: BANKY.sk
Tweet
