Komerční banka evidovala pokles čistého zisku o 12,9 %

11.02.2016 (16:30)

Čistý zisk patriaci akcionárom banky za štvrtý štvrťrok bol v sume 2,87 mld. českých korún.

Komerční banka, ktorá je tretím najväčším českým peňažným ústavom, počas októbra až decembra evidovala pokles čistého zisku o 12,9 %. Čistý zisk patriaci akcionárom banky za štvrtý kvartál bol v sume 2,87 mld. CZK. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, predpokladali, že bude na úrovni 3,23 mld. CZK. Za celý rok 2015 čistý zisk patriaci akcionárom klesol o 1,5 % na 12,8 mld. CZK. Banka vo štvrtok oznámila, že akcionárom z neho vyplatí dividendu v sume 310 CZK za akciu.

ZÍSKAJTE VSTUPNÝ BONUS AŽ  2 000 €!

Komerční banka uviedla, že náklady na krytie rizík odzrkadľujúce rezervy na straty z úverov a investícií, ktoré boli po väčšinu minulého roka v blízkosti rekordných miním, sa v štvrtom kvartáli zvýšili viac ako trojnásobne. Banka, v ktorej 60-percentný podiel vlastní francúzska Société Générale, ďalej informovala, že objem poskytnutých úverov sa počas minulého roka zväčšil o 6,8 %, keď úverová aktivita rástla vo všetkých segmentoch.

Na Slovensku Komerční banka obsluhuje svojich korporátnych klientov prostredníctvom Komerční banky, a. s., pobočky zahraničnej banky.

Zdroj: SITA, Foto: redakcia