Komerční banka zvažuje expanziu na slovenskom trhu

24.02.2010 (16:00)

Podľa šéfa banky Henriho Bonneta sú jednou z možností rastu na slovenskom trhu aj akvizície. 

Česká Komerční banka zvažuje možnosti ako rozšíriť svoje podnikanie na Slovensku. V rozhovore pre Dow Jones Newswires, ktorý na svojej stránke zverejnil The Wall Street Journal, to povedal šéf českej Komerční banky Henri Bonnet. Banka je totiž na Slovensku v súčasnosti stratová, za čím stojí predovšetkým malý počet klientov.

"Slovenský trh nie je pre nás príliš svetlým. Máme tam malú organizáciu so štyrmi pobočkami, malý podiel na trhu, ktorý je menší ako 1 % a malý stratový biznis," povedal v rozhovore pre Dow Jones Newswires Bonnet. Ako dodal, banka však hľadá cesty, ako urobiť svoje podnikanie na Slovensku ziskovým a o stiahnutí sa z tohto trhu neuvažuje. Na Slovensku totiž poskytuje služby množstvu klientov jej materskej banky Société Générale.

Jednou z možností rastu Komerční banky na Slovensku sú pritom akvizície. "Ak budú akvizičné príležitosti zmysluplné, pozrieme sa na ne," povedal Bonnet. Jedným z akvizičných cieľov by pritom mohla byť slovenská pobočka maďarskej OTP Bank. Tá totiž na Slovensku nedosahuje pôvodne zamýšľané výsledky a manažment materskej banky sa zmienil aj o možnosti stiahnutia sa zo slovenského trhu.

Či práve OTP Banka Slovensko by mohla byť akvizičným cieľom Komerční banky však Bonnet nepovedal. Zopakoval však, čo banka pri zvažovaných akvizíciách predovšetkým sleduje. "Akvizícia bude mať zmysel vtedy, ak v prvom rade významne zlepší našu pozíciu na trhu a v druhom rade vytvorí hodnotu pre akcionárov," povedal pre Dow Jones 
Zdroj: SITA,