Koruna začínala vo štvrtok miernym oslabením

20.12.2001 (00:00)

Pod znehodnotenie koruny sa podpísali nákupy devíz zo strany klientov bánk, ktorí majú ešte posledné dni na realizáciu úhrad do zahraničia
Slovenská mena aj vo štvrtok ráno kopírovala pohyb českej koruny, keď voči referenčnému euru mierne oslabila. Kurz koruny a eura sa z otváracej úrovne 43,050 SKK/EUR posunul na 43,100 SKK/EUR.
Podľa dílera Československej obchodnej banky Richarda Brzu sa pod znehodnotenie koruny podpísali najmä klienti bánk, ktorí majú ešte posledné dni na uskutočnenie zahraničného platobného styku. "Nákupy devíz za slovenskú menu zo strany klientov tak korunu ku koncu roka mierne znehodnocujú," povedal díler. Kurz koruny a eura by sa počas posledných dní v roku mal podľa neho pohybovať v pásme 43,000 až 43,250 SKK/EUR. Na medzibankovom trhu podľa dílera vládne pokojná nálada, pričom niektoré banky už avizovali ukončenie tohtoročného obchodovania.
Vo štvrtok ráno vládla na eurodolárovom trhu nálada v prospech eura. Európska mena voči americkému doláru počas pokojného predvianočného obchodovania mierne posilnila z hodnoty 0,8980 USD/EUR na úroveň 0,9000 USD/EUR.
Koruna sa voči doláru obchodovala na úrovni 47,890 / 950 SKK/USD, pričom podľa dílera sa ich vzájomný kurz ráno pohyboval aj nad hodnotou 48 SKK/USD. Krížový kurz slovenskej a českej meny sa ráno držal stabilne na 1,342 / 345 SKK/CZK.

©2001, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.
Zdroj: SITA,