Kurz koruny a eura ráno poklesol na 44,340 / 390 SKK/EUR

06.08.2002 (00:00)

Zhodnotenie slovenskej meny spôsobili predaje devíz zo strany klientov a zahraničných bánk
Slovenská koruna vstúpila do utorňajšieho obchodovania posilnením voči referenčnému euru. Kurz koruny a eura po otvorení na úrovni 44,380 / 430 SKK/EUR klesol na 44,340 / 390 SKK/EUR. Ako uviedol díler UniBanky Patrik Malec, zhodnotenie koruny spôsobili klienti a zahraničné banky, ktoré na trhu predávali devízy.

Podľa dílera bude v utorok pre vývoj slovenskej meny dôležité ako budú reagovať klienti, ktorí by mali pravdepodobne aj naďalej nakupovať zahraničné meny. "Nemenej významné budú aj pohyby na českej korune," skonštatoval Malec. V najbližších dňoch díler predpokladá, že koruna sa udrží v pásme od 44,200 SKK/EUR do 44,500 SKK/EUR.

Dolár počas nočného obchodovania posilnil oproti euru o jeden cent na 0,9750 USD/EUR. Slovenská koruna sa tak voči doláru počítala na 45,470 / 520 SKK/USD. Krížový kurz slovenskej a českej meny bol ráno 1,4550 / 4580 SKK/CZK.

©2002, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.
Zdroj: SITA,