Ľuďom s dlhmi poskytnú v utorok a v stredu bezplatné poradenstvo

13.11.2017 (10:30)

Podujatie pri príležitosti Dňa bez dlhov pomôže v stredu 15. novembra aj ľuďom v ďalších desiatich obciachMesto Prešov sa pri príležitosti Dňa bez dlhov zapája do tejto vzdelávacej akcie. V utorok 14. novembra sa môžu ľudia bojujúci so splácaním svojich záväzkov zadarmo poradiť s odborníkmi, ako riešiť svoju finančnú situáciu. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mesta Prešov Veronika Kmetóny-Gazdová, bezplatné poradenstvo poskytnú odborníci od 10:00 do 13:00 v zasadacej miestnosti Odboru sociálnych služieb MsÚ na Jarkovej ulici 26. V stánku v Prešove budú prítomní aj konzultanti Centra právnej pomoci. Ide o štátnu organizáciu, ktorá ako jediná môže slovenským občanom sprostredkovať osobný bankrot.

Medzinárodný Deň bez dlhov, ktorý si pripomíname 15. novembra, začala spoločnosť KRUK organizovať už pred deviatimi rokmi v Poľsku. Postupne sa rozšíril aj do Rumunska, Českej republiky a na Slovensko. "Na kontaktných miestach budú pripravení odborníci, ktorí zhodnotia finančnú situáciu zadlžených ľudí s ohľadom na ich príjmy a záväzky, ktoré musia splácať. Výsledkom je konkrétny plán, ako krok za krokom postupovať, kde obmedziť náklady, ako zohnať ďalší zdroj príjmov, alebo ako rozložiť záväzky na dlhšie časové obdobie. Základom je však vždy komunikácia s veriteľom a realistický pohľad na vlastné finančné možnosti," uviedla k akcii Markéta Kolářová zo spoločnosti KRUK.

Okrem Prešova budú o deň neskôr v stredu 15. novembra pomoc v oblasti dlhov poskytovať aj na ďalších miestach - na obecných úradoch v Červenici pri Sabinove, Červenici pri Prešove, Šarišskej Trstenej, Abranovciach, Zlatých Klasoch, Veľkých Levároch, Hodejove, Hosticiach, Švendlári a v komunitnom centre v Nálepkove.
Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák