Nemecké firmy zvládli prechod na prácu z domu bez väčších problémov

23.11.2020 (16:40)

Názor, že transformácia smerom k práci z domu nebola náročná, vyjadrilo v prieskume inštitútu Ifo 84 percent oslovených firiem.

Nemecké firmy počas pandémie koronavírusu zvládli prechod na prácu z domu bez väčších problémov. Vyplýva to z prieskumu mníchovského inštitútu Ifo na vzorke takmer 1 200 manažérov a personalistov, ktorého výsledky zverejnil v pondelok.

Názor, že transformácia smerom k práci z domu nebola náročná, vyjadrilo až 84 percent oslovených firiem. Prípadné komplikácie vyplývali hlavne z nedostatočného technického vybavenia (55 %), osobitne chýbajúceho pripojenia k širokopásmovému internetu. Najmenej závažnú rolu hrala podľa 19 percent firiem nízka motivácia. Ďalších 18 percent evidovalo chýbajúce zručnosti pri práci s informačnými technológiami.

Výkon zamestnancov po nástupe na prácu z domu sa nezhoršil podľa 44 percent respondentov. Výsledky boli horšie podľa 33 percent zamestnávateľov. Medzi nimi boli aj takí, ktorí v procese prechodu na prácu z domu nehlásili problémy. Zlepšenie evidovalo iba 18 percent firiem.
 
Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák