Nórska národná banka znížila úrokovú mieru na 3 %
15.08.2003 (00:00)Nórska národná banka (NNB) znížila svoju základnú úrokovú mieru o 100 percentuálnych bodov na 3 %
Nórska národná banka (NNB) znížila svoju základnú úrokovú mieru o 100 percentuálnych bodov na 3 %. Rozhodnutie zo stredy tohto týždňa bolo šiestym takýmto krokom po sebe od decembra minulého roka.
Naposledy znížila banka o 100 percentuálnych bodov svoju sadzbu koncom júna. Jej vedenie súčasne signalizovalo, že ak sa zachová súčasná nízka miera inflácie, úroky centrálnej banky zrejme onedlho klesnú znova. Minulý mesiac sa ceny v porovnaní s júnom znížili o 0,4 %. Ročná miera inflácie je 1,5 % a v poslednom čase sa zhoršila len v dôsledku rastu cien elektrickej energie.
Po znížení úrokovej miery oslabila nórska koruna svoju výmennú hodnotu tak voči euru ako aj doláru.
Informoval o tom nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho súhlasu TASR výslovne zakázané. Copyright©TASR.
Zdroj: TASR,
Tweet
