Noví i existujúci klienti mBank od dnes môžu platiť prsteňom. Získať ho môžu len za 10 centov.

Autor: redakcia
04.06.2024 (16:50)

mBank v spolupráci s Mastercard a Niceboy ako prvá na Slovensku uviedla na trh platobný prsteň. Pozrite si, ako tieto štýlové platby fungujú a kde je možné získať prsteň.

Dnes ľudia čoraz častejšie platia mobilom (Google Pay, Apple Pay), alebo hodinkami (Xiaomi Pay, SwatchPAY) a plastovú kartu v podstate už nepotrebujú. Snáď jedinou nevýhodou pri platbách mobilom je, že ak sa vám vybije, nezaplatíte ním. A navyše, nie všetky smartfóny majú NFC technológiu.

Platobný prsteň – ako ho získať a aktivovať

V týchto dňoch mBank, ako prvá banka na Slovensku, sprístupňuje svojim klientom nový spôsob platby platobným prsteňom. mBank bude až do septembra žrebovať medzi svojimi existujúcimi i novými klientami (1000 šťastlivcov), ktorí budú mať možnosť zakúpiť si platobný prsteň Niceboy len za 10 centov. Kto nebude chcieť čakať na žrebovanie, bude si môcť prsteň kúpiť za zvýhodnenú cenu 49 € (bežná cena je 80 €).

Prvý krok je, že musíte mať zriadený účet v mbank a aktivujete si bankovú aplikáciu mBank.  (Pozn. redakcie Účet je zdarma) Ak už budete mať aj prsteň, je potrebné stiahnuť si do mobilu apku Niceboy pay. Do tejto apky si pridáte svoju platobnú kartu Mastercard. Všetky pokyny sa vám objavia na obrazovke a pridanie karty je naozaj jednoduchá a rýchla záležitosť. Proces je veľmi podobný tomu, ako keď zadávate kartu do virtuálnej peňaženky. Prvým krokom je, že prsteň je potrebné podržať na telefóne zhora, alebo zdola, alebo z boku, podľa toho, kde má váš mobil NFC anténu. Možno vám to chvíľu bude trvať, kým nájdete to správne miesto. Potom zadáte číslo karty, CVC kód a dátum exspirácie a opäť priložíte prsteň. Tento proces je potrebné potvrdiť kódom z sms správy, ktorú vám zašle mBank. Hotovo. Môžete začať platiť prsteňom. Pri platbe stačí, ak k terminálu priložíte prsteň.
 
STRUČNÝ POSTUP
1. zriaďte si účet v mBank a aktivujte si bankovú aplikáciu
2. kúpte si prsteň (alebo počkajte na žrebovanie)
3. nainštalujte si aplikáciu Niceboy Pay
3. spárujte si prsteň s kartou v aplikácii Niceboy Pay
4. môžte začať platiť

Výhody platobného prsteňa

  • Netreba ho nabíjať
  • Pri platbách prsteňom nemusíte mať pri sebe ani mobil, ani kartu, naozaj stačí mať len prsteň
  • Je vodotesný
  • Platby prsteňom sú bezpečné
  • PIN je rovnaký ako máte na platobnej karte
  • Platia pre neho rovnaké pravidlá ako pri bezkontaktných platbách kartou. Menšie transakcie zrealizujete bez zadania PINu.

Čo ak prsteň stratím?

Ak prsteň stratíte, v apke Niceboy Pay si ho jednoducho odpárujete. Druhá možnosť je, že si zablokujte platobnú kartu priamo v aplikácii mBank. Pozor však na trvalé zablokovanie, potom by ste museli žiadať o vydanie novej karty. „Štýlový prsteň máte stále na ruke a môžete ho kedykoľvek použiť. Keby ste ho náhodou stratili alebo nemohli nájsť, stačí si v mobilnej aplikácii jednoducho z prsteňa odobrať platobnú kartu, prípadne ju dočasne deaktivovať,“ vysvetľuje Martin Podolák, riaditeľ produktovej a procesnej divízie mBank Slovensko a Česká republika.

Koľko kariet môžem mať v prsteni?

Prsteň môže byť spárovaný len s jednou platobnou kartou. Ak ste si k prsteňu pripárovali napríklad svoju debetnú kartu a chceli by ste mať spárovanú kreditku, v aplikácii Niceboy Pay si debetnú kartu najprv odpárujete a rovnakým procesom ako sme popísali vyššie si spárujte s prsteňom kreditku.

Niceboy je výrobca elektroniky, ktorý sa dostal do povedomia väčšiny spotrebiteľov najmä vďaka bezdrôtovým slúchadlám a reproduktorom. Našu produktovú ponuku ďalej rozširujeme o nové kategórie a okrem segmentu elektroniky do domácnosti sa teraz intenzívne zameriavame aj na segment šikovných hodiniek a prsteňov. Som preto nesmierne hrdý na to, že sme prvým hráčom, ktorý na náš trh prináša inováciu v podobe platobného prsteňa Niceboy ONE. Ide o úplne prvý produkt podporujúci nové platobné riešenie Niceboy Pay a ďalšie produkty budú čoskoro nasledovať,“ vysvetľuje Michal Čarný, CEO spoločnosti Niceboy.

Platobné prstene Niceboy až do septembra sa budú dať spárovať výlučne s kartami MasterCard vydanými mBankou. Po septembri možno toto riešenie sprístupnia aj ostatné banky svojim klientom.

Platobný prsteň slúži výlučne na platenie. Nemerá kroky, ani žiadne vitálne funkcie.

V prsteni nie sú nahraté žiadne vaše údaje o platobnej karte, pri spárovaní totiž prebehne proces tokenizácie a do prsteňa sa nahrá len unikátny token – číslo, z ktorého nikto nevie zistiť citlivé údaje z vašej karty.
prstenNiceboy

Môžem si kúpiť hociaký platobný prsteň a prepojiť ho s mojou kartou?

Ak by ste si kúpili platobný prsteň niekde v zahraničí a chceli ho spárovať so svojou platobnou kartou, zrejme sa vám to nepodarí. Prsteň musí byť totiž certifikovaný platobnou spoločnosťou (Mastercard, VISA) a zároveň vaša banka musí podporovať danú technológiu. Tak ako napríklad podporuje Apple Pay, Google Pay, alebo Xiaomi Pay. Vzhľadom na uvedené, radšej si vopred zistite vo svojej banke, ktoré zariadenia vaša banka podporuje, aby ste zbytočne nekúpili niečo, čo nakoniec nebudete môcť využiť.

Štýlové platobné prstene Niceboy budú od 10. júna k dispozícii v troch variantoch – bielom s lesklým prevedením a čiernom s lesklým alebo brúseným prevedením. Sú perfektne kombinovateľné a vhodné snáď pre všetky situácie: na šport, pracovnú schôdzku, do divadla,... Jednoducho všade, kde by vám hodinky kazili outfit, mobil nie je kde mať a kabelku pri sebe mať nechcete.
 
Zdroj: mBank, Foto: mBank