Obchodovanie s okolitými menami bolo v utorok zmiešané

20.01.2010 (09:00)

Regionálne meny v utorok striedavo zhodnocovali a strácali, končili však nepatrne slabšie. 

Obchodovanie s regionálnymi menami bolo v utorok zmiešané. Ako pokračoval díler VÚB banky Eduard Pračko, kurzy okolitých mien sa hýbali oboma smermi. Pred záverom obchodovania sa nachádzali nepatrne vyššie, ako otvárali.

Poľský zlotý sa ešte ráno z otváracích 4,0167 PLN/EUR oslabil na 4,0380 PLN/EUR. Neskôr sa situácia otočila a zlotý zhodnotil na 4,0055 PLN/EUR. Ku koncu dňa bol kurz však opäť vyššie, a to na 4,0200 PLN/EUR. V rovnakom trende sa hýbal aj maďarský forint. Z otváracích 267,03 HUF/EUR sa znehodnotil na 268,30 HUF/EUR. Najnižšie sa kurz nachádzal na 266,76 HUF/EUR a o šestnástej hodine to bolo na 267,80 HUF/EUR. Česká koruna otvárala na 25,861 CZK/EUR a počas dňa sa kurz nachádzal v 15-halierovom pásme. Ku koncu obchodovania bol na 25,870 CZK/EUR.

Americký dolár voči euru bol ráno na 1,4409 USD/EUR a počas dňa zhodnotil. Európska mena bola totiž naďalej pod tlakom kvôli pretrvávajúcim obavám ohľadom Grécka. Oslabenie eura spôsobilo aj to, že dôvera nemeckých analytikov a investorov klesla v januári viac, ako sa očakávalo. Najnižšie sa kurz dolára posunul na 1,4264 USD/EUR a o šestnástej hodine to bolo pri 1,4293 USD/EUR. Podľa dílera je možné, že americká mena bude zhodnocovať aj v ďalších dňoch a potvrdí si tak svoju silu. 
Zdroj: SITA,