Piatkové obchodovanie bolo v regióne pokojné
01.04.2011 (17:40)Česká mena otvárala obchodovanie pri úrovni 24,526 CZK/EUR, čo bola zároveň aj najvyššia úroveň počas dňa.
Piatkové obchodovanie na regionálnych devízových trhoch bolo relatívne pokojné. Ako uviedol díler VÚB banky Eduard Pračko, česká mena otvárala obchodovanie pri úrovni 24,526 CZK/EUR, čo bola zároveň aj najvyššia úroveň počas dňa. Pred záverom obchodovania bola koruna mierne slabšia na úrovni 24,450 CZK/EUR.
Podobne sa vyvíjal aj maďarský forint, ktorý sa z rannej otváracej úrovne 265,850 HUF/EUR dostal popoludní mierne nižšie. Pred záverom obchodovania sa nachádzal kurz forintu voči euru pri 265,700 HUF/EUR. Poľský zlotý sa ráno obchodoval pri 4,0218 PLN/EUR. Na rozdiel od českej a maďarskej meny napokon oslabil a pred záverom obchodovania sa nachádzal na 4,0340 PLN/EUR.
Na eurodolárovom trhu euro voči americkej mene strácalo. Otváracia úroveň bola 1,4171 USD/EUR a najvyššie sa kurz dostal len na 1,4180 USD/EUR. Neskôr však začal klesať a v piatok pred štvrtou hodinou sa už euro voči doláru obchodovalo pri 1,4075 USD/EUR.
Zdroj: SITA,
Tweet
