Platobné karty na dovolenke – pomoc alebo oštara?

Autor: redakcia Banky.sk
23.06.2015 (11:20)

Leto je za rohom a s ním tiež dovolenky, výlety a zábava. Či navštívime exotickú krajinu na opačnom konci sveta, alebo pôjdeme stanovať do Slovenského raja, zakaždým nás to bude niečo stáť.Portál Banky.sk sa počas najbližšieho mesiaca zameria na platobné karty, platenie za dovolenku i na dovolenke.

Otvoríme pre Vás poradňu, v ktorej vám Rastislav Vallo, vedúci oddelenia platobných kariet Tatra banky, odpovie aj na vaše otázky.

PORADŇA O PLATOBNÝCH KARTÁCH


Okrem iného sa v nej dozviete, čo robiť, ak na dovolenke stratíte kartu, či je v zahraničí možné platiť mobilom a využívať bezkontaktné platby, a tiež nakoľko treba platobnú kartu chrániť pred slnkom či slanou vodou.

V rámci našej letnej témy pre vás spracujeme množstvo tém týkajúcich platenia kartou či hotovosťou v zahraničí.

Pozrieme sa na to, aké bezpečnostné pravidlá treba pri platení kartou či výbere z bankomatu dodržiavať a tiež vám odporučíme, čo je dobré skontrolovať ešte pred odchodom na dovolenku.

Prinesieme vám informácie o tom, koľko vás bude stáť výber z bankomatu v zahraničí a špeciálne si posvietime na Chorvátsko, obľúbenú letnú destináciu Slovákov. Pripravíme pre vás tiež prehľad, v ktorej slovenskej banke dostanete chorvátske kuny.

Rozoberieme tému, či je na dovolenku lepšie ísť s balíčkom bankoviek vo vrecku, alebo či je dobré plne sa spoľahnúť na platobné karty.

Okrem toho prinesieme zopár rád, ako si na dovolenke ochrániť peniaze aj kartu.

Prajeme vám slnečné a ničím nerušené leto!Foto: Ivan Sedlák