Približne 7,2 % akcií RIF previedla Poštová banka späť na Pentu
19.09.2002 (00:00)Podiel Penty na základnom imaní Reštitučného investičného fondu (RIF) sa opäť zvýšil z 8,65 % na 15,89 %, keď sa vrátilo približne 7,2 % od Poštovej banky (PB) v rámci vysporiadania repoobchodu
Podiel Penty na základnom imaní Reštitučného investičného fondu (RIF) sa opäť zvýšil z 8,65 % na 15,89 %, keď sa vrátilo približne 7,2 % od Poštovej banky (PB) v rámci vysporiadania repoobchodu.
Podiel Poštovej banky (PB) sa naopak znížil na 3,2 %. Vyplýva to z dnešného výpisu Strediska cenných papierov (SCP). Prvý repoobchod sa uskutočnil ešte 15. augusta na Burze cenných papierov v Bratislave (BCPB) a majiteľa zmenilo celkovo 158 248 akcií RIF pri cene 720 Sk/kus. Celkový objem transakcie tak dosiahol takmer 114 miliónov Sk. V úvode tohto týždňa prišlo k vráteniu spomínaných akcií, cena však bola už 730,1 Sk/kus (celková suma 115,5 milióna Sk). Ako pre TASR povedala PR manažérka Penty Andrea Straková, išlo výlučne o vyrovnanie repoobchodu. Finančné skupiny Penta, J&T a Istrokapitál v najbližších týždňoch pristúpia k rozdeleniu svojho vplyvu v spoločnostiach, kde ovládajú významnejšie vlastnícke podiely, teda aj v RIF. Akcie, ktoré v súčasnosti vlastní Penta, získa J&T.
RIF založil v roku 1993 Fond národného majetku (FNM) SR. Jeho poslaním je uspokojovať reštitučné nároky oprávnených osôb na finančnú náhradu, poskytovanú vo forme cenných papierov.
Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho súhlasu TASR výslovne zakázané.
Copyright©2002TASR.
Zdroj: TASR,
Tweet
