Rakúska Erste Group Bank chce navýšiť kapitál

02.07.2013 (09:00)

 
Predstavenstvo rakúskej Erste Group Bank so súhlasom dozornej rady schválilo navýšenie kapitálu s cieleným hrubým výnosom v sume približne 660 mil. eur. Banka o tom informovala v pondelok. V súvislosti s plánovaným splatením celého nesplateného podielového kapitálu vo výške 1,76 mld. eur v treťom kvartáli 2013 má toto navýšenie kapitálu ďalej posilniť kapitálový základ Erste Group tak, aby banka do 31. decembra 2014 splnila očakávaný 10-percentný podiel vlastného kapitálu Tier-1 podľa úplne uplatnených pravidiel známych ako Bazilej 3.

Navýšenie kapitálu Erste Group sa uskutoční prostredníctvom ponuky nových akcií vybraným kvalifikovaným inštitucionálnym investorom a prostredníctvom ponuky upísania držiteľom prednostných práv na upisovanie akcií Erste Group.

Erste Group Bank je jedným z najväčších európskych poskytovateľov finančných služieb a vedúcou retailovou bankou v strednej Európe. Do skupiny Erste patrí najväčšia slovenská banka - Slovenská sporiteľňa. Začlenila sa do nej po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001. 
Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák