SKo pokračuje v rokovaniach o kúpe Poštovej banky s tromi záujemcami

03.09.2002 (00:00)

Slovenská konsolidačná (Sko) pokračuje v rokovaniach o možnostiach kúpy jej 55-% podielu v Poštovej banke s Tatra bankou, ING Bank a Českou poisťovňou
Slovenská konsolidačná (Sko) pokračuje v rokovaniach o možnostiach kúpy jej 55-% podielu v Poštovej banke s Tatra bankou, ING Bank a Českou poisťovňou.

SKo sa v druhej polovici augusta rozhodla odmietnuť ponuky Tatra banky a Českej poisťovne, pretože nenaplnili jej očakávania. V ďalšom postupe pri predaji banky sa preto rozhodla uprednostniť priame rokovania so všetkými záujemcami, ktorým Národná banka Slovenka povolila hĺbkový audit. V prípade, že sa Sko nepodarí získať od týchto spoločností výhodnejšiu ponuku, ďalší záujemca pripravený rokovať o odkúpení nadpolovičného podielu v Poštovej banke je jej menšinový akcionár Istrokapitál, a. s.

SKo vypísala tender na predaj svojho 55,16-% podielu v Poštovej banke v decembri 2001. Ak sa jej podarí nájsť nového majoritného vlastníka, bude koordinovane s Sko postupovať aj Istrokapitál pri predaji svojej 34-% účasti. Najväčším spomedzi ostatných akcionárov banky je so 7-% podielom Slovenská pošta.

Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho súhlasu TASR výslovne zakázané.
Copyright©2002TASR.
Zdroj: TASR,