Tatra banka aranžovala skupine CTP úver 278 miliónov eur

24.05.2024 (18:15)

Skupina bánk pod aranžérskym vedením Tatra banky poskytla skupine CTP syndikovaný úver vo výške 278 miliónov eur.

Účelom je refinancovanie nákladov na výstavbu logistických a priemyselných budov po celom Slovensku. Tatra banka podľa jej vyjadrení so spoločnosťou CTP spolupracuje niekoľko rokov.

Banka sa na tejto transakcii, ktorá je jednou z najväčších realitných transakcií na slovenskom trhu, podieľala v spolupráci s rakúskou Raiffeisenlandesbank Niederösterreich-Wien AG a Raiffeisenlandesbank Oberösterreich AG. Právne poradenstvo pri transakcii zabezpečovali advokátske kancelárie Dentons a White & Case. Refinancovanie výstavby viac ako 35 logistických a priemyselných budov umožňuje spoločnosti CTP uvoľniť kapitál a reinvestovať ho do nových projektov.

CTP je najväčším na burze kótovaným vlastníkom, developerom a správcom logistických a priemyselných nehnuteľností v Európe podľa hrubej prenajímateľnej plochy (GLA). K 31. marcu 2024 vlastnila 12 miliónov m2 podľa hrubej prenajímateľnej plochy v 10 krajinách. Všetky nové budovy disponujú certifikátom BREEAM na úrovni veľmi dobrá alebo vyššej. Spoločnosť Sustainalytics zaradila CTP do kategórie ESG „Low-Risk“, čo podčiarkuje jej záväzok byť trvalo udržateľným hráčom.
 
Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák