V decembri zaplatili Slováci kartami Visa 556 mil. eur

08.02.2016 (11:30)

Výrazné zľavy počas výpredajov boli pre mnohých lákadlom aj v úvode roka 2016.

Až 556 mil. eur zaplatili Slováci kartami Visa v decembri 2015. Transakcií bolo 16 miliónov. Podľa štatistík Visa Europe je to o 70 mil. eur viac ako v decembri 2014. “Rýchlo sa rozvíjajúce platby na internete potvrdili svoj nezastaviteľný rast,” skonštatoval riaditeľ Visa Europe pre SR a ČR Marcel Gajdoš.

Na internete on-line Slováci platili podľa vyjadrení spoločnosti Visa najmä za služby a tovary z oblasti voľného času a zábavy. Zaplatili viac ako 11 mil. eur. Tento objem predstavuje štvrtinový nárast v porovnaní s tým istým obdobím v roku 2014. Priamo u obchodníkov klienti minuli najviac v supermarketoch, kde celkový decembrový objem platieb podľa údajov Visa Europe presiahol 123 mil. eur.

ZÍSKAJTE VSTUPNÝ BONUS AŽ 2 000 €!

Výrazné zľavy počas výpredajov boli pre mnohých lákadlom aj v úvode roka 2016. Len za prvé dva januárové týždne tohto roku klienti podľa údajov VÚB banky zaplatili kartami v obchodoch o takmer 40 % viac než vlani. “Zaznamenali sme výrazný nárast bezhotovostných platieb platobnými kartami oproti výberom hotovosti z bankomatov. A trend je taký, že počet bezhotovostných platieb bude počas roku 2016 stále rásť,” povedala vedúca oddelenia kartových produktov vo VÚB Andrea Šipošová.

Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák