V Egypte založili prvú súkromnú banku, ktorá bude obchodovať s nehnuteľnosťami

27.01.2004 (00:00)

V Káhire bola dnes založená prvá súkromná banka, ktorá bude poskytovať úvery na kúpu nehnuteľností
V Káhire bola dnes založená prvá súkromná banka, ktorá bude poskytovať úvery na kúpu nehnuteľností. Predstavitelia novozaloženej Egyptskej spoločnosti pre financovanie bytovej výstavby (EHFC - Egyptian Housing Finance Corporation) oznámili, že jej dominantnou sférou pôsobenia bude poskytovanie úverov rodinám, ktoré z nich budú financovania budovanie svojich domov alebo nákup bytov.

Na činnosti EHFC sa bude podieľať Nemecká investičná a rozvoja spoločnosť (DEG - Deutsche Investions und Entwiklungsgesellschaft), Americko-egyptská banka, Medzinárodná finančná spoločnosť (IFC - International Finance Corporation), Bank of Alexandria a indická HDFC Investments Ltd.

Analytici pokladajú túto správu za významný signál ďalších zmien v egyptskom bankovom a finančnom systéme, ktorý je v mnohých smerom menej progresívny než vo vyspelom svete. Informovala DPA.

Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho súhlasu TASR výslovne zakázané. Copyright©TASR.
Zdroj: TASR,