Vernostný program MasterCard oslavuje prvé výročie s pôsobivými výsledkami

Autor: redakcia Banky.sk
13.06.2016 (10:00)

PRICELESS Specials, vernostná platforma spoločnosti MasterCard, oslavuje svoje prvé narodeniny. Za prvý rok vrátili obchodníci zapojení v programe majiteľom platobných kariet v oboch krajinách takmer 300 tisíc eur.Mať platobnú kartu v peňaženke je pre nás v dnešnej dobe úplná samozrejmosť. Väčšine z nás je zároveň úplne jedno, aké logo na karte svieti – podstatné je, aby kartu akceptovali obchody, v ktorých nakupujeme. Náš výber však určite môže ovplyvniť, ak nám jedna zo značiek ponúkne „niečo navyše“.

PRICELESS Specials je vernostný program, do ktorého sa môže zapojiť ktorýkoľvek majiteľ platobnej karty MasterCard (debetnej či kreditnej) a tiež majitelia kariet Maestro. Slovensko a Česká republika boli prvé krajiny na svete, kde kartová spoločnosť tento program pred rokom spustila.

Odborné poradenstvo: Platobné karty doma aj v zahraničí


Princíp programu je jednoduchý - ako majiteľ karty sa doň zaregistrujete cez webovú stránku programu, overíte svoju kartu a následne za platby touto kartou u spolupracujúcich obchodníkov získavate naspäť určité percento z nákupu. Po nazbieraní minimálnej sumy 5 eur vám budú peniaze prevedené na váš bankový alebo kartový účet.

Zaujímavou súčasťou programu je tiež možnosť nechať si splniť svoj sen, prípadne potešiť zážitkom niekoho blízkeho. Svoje priania vypĺňa majiteľ karty pri registrácii do programu a MasterCard každý mesiac vyberie jedno menšie a každý štvrťrok jedno väčšie želanie, ktoré splní. „Ľudia si želajú skutočne najrôznejšie veci. Máme však veľkú radosť, že veľká časť prianí je pre niekoho ďalšieho. Manželka chce odmeniť manžela, deti rodičov...“ hovorí Martina Piskorová, marketingová riaditeľka MasterCard. Kartová spoločnosť v rámci plnenia prianí zabezpečila napríklad zoskok padákom, jazdu vo Ferrari, či súkromný lov sumcov v Španielsku. Nad rámec pravidelných prianí pripravila spoločnosť tiež niekoľko krátkodobých kampaní - súťaže o zaujímavú dovolenku alebo o účasť na športových a kultúrnych podujatiach v zahraničí. Výhercovia sa tak dostali na Svetový pohár v alpskom lyžovaní v Rakúsku, do Disneylandu, na finále Ligy majstrov do Milána, či na filmový festival do Cannes.

Neprehliadnite Na Slovensku Vám kreditnú kartu MasterCard ponúka 6 bánk, debetné karty vrátane Maestro dokonca viac než 10 bánk. Do programu je za prvý rok v oboch krajinách zaregistrovaných okolo 900 tisíc majiteľov kariet, pričom časť z nich v SR automaticky prihlásili práve niektorí vydavatelia kariet - Fio banka a mBank a v prípade kreditných kariet tiež VÚB banka.

Na programe PRICELESS Specials spolupracuje s MasterCard na Slovensku aktuálne 22 obchodníkov, ktorí za nákupy zaplatené MasterCard či Maestro kartou poskytujú spätnú zľavu vo forme cash back. Pre nich je program tiež prínosom - podľa slov Jana Franeka, člena predstavenstva Fio banky, minuli klienti tejto banky za prvý rok trvania programu u spolupracujúcich obchodníkov viac než 3-násobne viac peňazí ako predtým.

Spoločnosť MasterCard program rozvíja aj naďalej – novinkou je zjednodušenie overenia karty pri registrácii, spolupráca s novými obchodníkmi, ako aj uvedenie programu v ďalších krajinách.Zdroj: MasterCard, Foto: MasterCard