VÚB banka odkúpila päť finančných spoločností
16.12.2004 (00:00)Odkúpené spoločnosti TatraCredit, Quatro, Q-car, Slovenská požičovňa a Slovenské kreditné karty sa zlúčia a bude ich riadiť nová dcérska spoločnosť VÚB banky pod názvom Consumer Finance Holding
Odkúpené spoločnosti TatraCredit, Quatro, Q-car, Slovenská požičovňa a Slovenské kreditné karty sa zlúčia a bude ich riadiť nová dcérska spoločnosť VÚB banky pod názvom Consumer Finance Holding
VÚB banka v stredu podpísala zmluvu s akcionármi finančnej skupiny piatich spoločností, a to TatraCredit, Quatro, Q-car, Slovenská požičovňa a Slovenské kreditné karty o ich odkúpení. Ako ďalej informovala hovorkyňa VÚB banky Silvia Nosálová, touto akvizíciou tak banka získa ďalších viac než 400 tis. klientov a rozšíri distribučné kapacity. "Cieľom VÚB banky je rozšíriť ponuku úverových produktov na všetky úrovne slovenského trhu v oblasti financovania spotrebiteľov," povedala Nosálová.
Banka tak chce týmto krokom rozšíriť svoju ponuku o úverové produkty, či splátkové produkty a svoje služby poskytovať prostredníctvom priamej distribúcie, ako aj partnerskej siete maloobchodných reťazcov a obchodníkov, s ktorými skupina dlhodobo spolupracuje. Odkúpené spoločnosti sa zlúčia a bude ich riadiť nová dcérska spoločnosť VÚB banky pod názvom Consumer Finance Holding. Jednotlivé spoločnosti sa budú v budúcnosti spravovať a rozvíjať ako súčasť skupiny so zameraním na ďalší rozvoj spotrebného financovania s cieľom výrazne zlepšiť dostupnosť finančných produktov prostredníctvom skupiny VÚB. Banka očakáva, že akvizícia skupiny sa definitívne ukončí do konca prvého štvrťroka budúceho roka, pričom podlieha schváleniu regulačnými orgánmi.
Majoritným vlastníkom VÚB s 96,49-percentným podielom na základnom imaní banky je talianska Banca Intesa.
©2003, Autorské práva SITA a.s. Všetky práva vyhradené.Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. je výslovne zakázané.
Tweet
