Zisk českej Komerční banky klesol

03.08.2011 (16:15)Komerční banka, ktorá je z hľadiska aktív treťou najväčšou českou bankou, vykázala za druhý kvartál nečakaný pokles čistého zisku. Banka si totiž vytvorila rezervy na prípadné straty z vlastníctva gréckych dlhopisov. Komerční banka v stredu informovala, že jej čistý zisk klesol o 35,8 % na 2,1 mld. CZK. Banka si vytvorila rezervu v sume 1,66 mld. CZK na prípadné straty so zníženia hodnoty gréckych dlhopisov.

Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, očakávali, že banka vykáže čistý zisk v sume 3,37 mld. CZK. Rezervy banky na nesplácané úvery, ktoré v posledných kvartáloch ťahali zisky banky smerom nadol, sa zmenšili vďaka zlepšujúcemu sa stavu českej ekonomiky.

Na slovenskom trhu pôsobí Komerční banka od roku 1995. Je súčasťou Société Générale od októbra 2001. V októbri 2009 predstavenstvo Komerční banky Praha schválilo projekt týkajúci sa zmeny právnej formy Komerční banky Bratislava na pobočku zahraničnej banky formou cezhraničného zlúčenia pražskej a bratislavskej banky. Na Slovensku Komerční banka obsluhuje svojich korporátnych klientov prostredníctvom Komerční banky, a.s., pobočky zahraničnej banky, ktorou sa stala 1. januára 2011.

Zdroj: SITA, Reuters,