Zisk spoločnosti Citigroup za 1. štvrťrok vzrástol na rekordných 5,27 mld. USD
16.04.2004 (00:00)Čistý zisk spoločnosti Citigroup Inc. za 1. štvrťrok 2004 vzrástol o 29 % na rekordnú úroveň 5,27 miliardy USD
Čistý zisk spoločnosti Citigroup Inc. za 1. štvrťrok 2004 vzrástol o 29 % na rekordnú úroveň 5,27 miliardy USD (približne 177,4 miliardy Sk) alebo 1,01 USD na akciu. K výborným výsledkom svetovej jednotky medzi spoločnosťami poskytujúcimi finančné služby prispel dvojciferný rast v spotrebnom a investičnom bankovníctve, ako aj vo všetkých hlavných produktových skupinách. V rovnakom období minulého roka dosiahol čistý zisk 4,1 miliardy USD alebo 79 centov na akciu.
Podľa Citigroup výsledky odrážajú sústredenie sa na zvyšujúci sa objem zákazníkov, dodržiavanie výdavkovej disciplíny a zlepšujúce sa výsledky v úverovej oblasti.
Spoločnosť sa zamerala v prvom rade na expanziu v už existujúcich aktivitách, opakovala však, že zváži retailové a iné akvizície v Spojených štátoch i v zahraničí.
Zisk spoločnosti z medzinárodných operácií vzrástol o 32 % na 1,61 miliardy USD, pričom najvyšší rast bol zaznamenaný v Ázii s 49 % a v Latinskej Amerike s 63 %, v Európe dosiahol 24-% rast. Informovala agentúra Reuters.
Publikovanie alebo dalšie šírenie obsahu správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho súhlasu TASR výslovne zakázané. Copyright©TASR.
Zdroj: TASR,
Tweet
