6 krokov ako spoznať dobrého hypotekárneho špecialistu

Autor: Viera Schleifová – hypotekárny špecialista Hypo Consulting s.r.o.
15.11.2019 (10:00)

Na hypotekárnom trhu pôsobí množstvo sprostredkovateľov hypoték. Ako si vybrať toho správneho? Máme pre vás 6 znakov, podľa ktorých ľahko spoznáte spoľahlivého odborníka.
 

1. Skutočný hypotekárny špecialista je vám stále k dispozícii

Nebudete ho musieť naháňať celé dni, lebo vám nedvíha telefón, čakať na odpoveď na emaily, na vaše otázky vie pohotovo odpovedať.

BannerHC-banky.sk
 

2. Vypracuje s vami podrobnú analýzu vašej situácie

Bude sa zaujímať o to, čo je pre vás skutočne dôležité a bude chcieť vedieť o vás všetky detaily. Bez tých nie je totiž možné zistiť presné podmienky bánk a najlepšie nastaviť riešenie vašej hypotéky.

3. Predstaví vám ponuky všetkých bánk, ktoré máte na trhu k dispozícii

Presne vám povie, ktoré banky sú pre vás najvhodnejšie a prečo. Skúsený odborník spolupracuje s najväčším počtom bánk. A vy potrebujete mať na výber z viacerých ponúk.

4. Profesionálny hypotekárny špecialista vám nebude vnucovať iné finančné produkty

Vy predsa chcete riešiť hypotéku. Určite, dobré zabezpečenie hypotéky vhodným rizikovým poistením nie je na zahodenie. Ale tento produkt by mal byť druhoradý a mali by ste ho riešiť až po vybavení hypotéky, nie vopred. V serióznom hypotekárnom centre je toto poradie bežný postup.

5. Odborník na hypotéky vám povie nielen všetko čo chcete o hypotéke a bankách vedieť, ale povie vám aj to, čo by ste mali vedieť

Je samozrejmé, že vám pomôže s prípravou podkladov, či už pred podaním žiadosti, alebo k čerpaniu úveru.

6. A v neposlednom rade vám bude k dispozícii počas celej doby splácania úveru

Dozrie na to, aby ste mali aj v budúcnosti tie najlepšie možné podmienky a v prípade potreby zmeny na hypotéke vás ochotne usmerní.
 
Zdroj: Hypo Consulting – hypotekárne centrum, Foto: redakcia