Forbes: XRP je podvod !!! a myslíme si to aj my …

02.03.2019 (17:00)

Jason Bloomberg, autor Forbesu, celosvetovo uznávaný IT expert, napísal článok, v ktorom predstavuje argumenty vedúce k tomu, že XRP je podvod.




V nedávnom článku o JPM Coin Jasonovi Bloombergovi, ktorý pravidelne prispieva do Forbesu, sa uvádzajú niektoré faktory, ktoré by mohli ukazovať na to, že tretia najväčšia kryptomena je podvod. Neskôr, v nadväznosti na tento článok, vyšiel celý rad príspevkov, ktoré hlboko pochybujú nad autorskými zdrojmi. Tento článok vyvolal doslova lavínu odpovedí po celom svete, vrátane Turecka a Japonska. Bloomberg teda vydal zvláštny článok, v ktorom sa na XRP zameral.

Biznis model Ripple. Pump and dump schéma?

Jason Bloomberg nazýva biznisový model, ktorý kryptomena používa, pump and dump  schémou, pretože podľa neho tím za XRP využíva rad faktorov na zvýšenie ceny svojho tokenu. Podľa spoločnosti Bloomberg sa spoločnosti úspešne darí schovávať svoje schémy pred verejnosťou.

Ako prvú známku podvodu Bloomberg vyzdvihuje, že je všeobecne známa skutočnosť, že spoločnosť Ripple sama seba oddeľuje od XRP. Ďalej Bloomberg tvrdí, že miliardy tokenov neboli vytvorené spoločnosťou Ripple, ale nezávislou komunitou.

Ale aj tak je faktom, že najväčší podiel na trhu s XRP drží spoločnosť Ripple. Tiež tvrdí, že tokeny XRP získala ako darček od tímu, ktorý kryptomenu vyvíjal. Stále teda platí, že spoločnosť XRP nevyvinula.

Druhým argumentom proti kryptomene je, že spoločnosť Ripple môže určiť, kto spracováva transakcie na sieti XRP. To všeobecne povedané robí XRP centralizovaným. Kvôli tomuto faktu neberie mnoho ľudí z kryptomenovej komunity XRP ako kryptomenu. Nie je decentralizovaná!

Ďalšie hriechy Ripple

Vo svojom príspevku Jason Bloomberg ďalej uvádza argumenty, ktoré ho vedú k tomu, že označil Ripple – tretiu najväčšiu kryptomenu na trhu – za dobre ukrytý podvod.

Zmiňuje program RippleNet Accelerator, ktorý funguje od roku 2017 a ponúka odmenu každej finančnej inštitúcii, ktorá bude súhlasiť s tým, že bude ponúkať svojim zákazníkom platby cez RippleNet. Rozpočet tohto programu je astronomických 300 miliónov amerických dolárov.

To vedie k tomu, že spoločnosť Ripple nemá moc zákazníkov – za to má mnoho partnerov. Zjednodušene sa môže povedať, že spoločnosť Bloomberg obviňuje spoločnosť Ripple z toho, že poveruje banky, aby skúšali produkt a hovorili o tom na verejnosti. To vedie k zvýšeniu ceny tokenu.
 
Zdroj: kryptoweb.sk, Foto: redakcia