Na slovenský trh vstupuje nová 365 banka

Autor: redakcia
02.06.2017 (10:30)

Konkurenciu v bankovom sektore obohatí nová mobilná banka s inteligentným bankovníctvom. Bude pôsobiť pod názvom 365 banka.


 

Banka v mobile

Väčšina slovenských bánk dnes ponúka mobilné aplikácie, cez ktoré môžu klienti riešiť bežné bankové operácie. Cez mobil si dnes nielen skontrolujeme stav na účte, prezrieme históriu platieb, či obslúžime jednorazové aj trvalé príkazy, no tiež požiadame o úver, zainvestujeme do podielových fondov, alebo zanalyzujeme históriu našich výdavkov.
 
Na slovenskom trhu po odchode ZUNO banky zostali dve internetové banky – mBank a Fio banka - ktorých klienti dávajú prednosť digitálnemu prostrediu pred pobočkami. mBank na jar ohlásil masívnu podporu startupov, ktoré pomôžu finančným inštitúciám, aby spĺňali výzvy fintech éry.
 
Ani kamenné banky nezaostávajú v technologických riešeniach a neustále prinášajú inovácie vo svojich mobilných aplikáciách a internet bankingu, napríklad Tatra banka, VUB, Slovenská sporiteľňa či ČSOB.

Chceš efektívne sporiť či investovať? Poradíme!

Nový hráč na trhu

Krátko po odchode internetovej banky ZUNO sa na slovenskom trhu objavuje nová 365 banka, ktorá chce pôsobiť výlučne v mobilnom prostredí, úplne bez kamenných pobočiek. Prví klienti si ju budú môcť odskúšať v beta verzii už v lete. Oficiálne štartuje banka na jeseň.
 
Na obsluhu svojich financií bude klient potrebovať jedine smartfón.

Čo je to inteligentné bankovníctvo?

Podstata inteligentného bankovníctva spočíva v tom, že človek od banky proaktívne dostane správnu informáciu v správnom čase na to, aby urobil správne rozhodnutie. Vieme mu poradiť, ako môže zmeniť svoje finančné správanie tak, aby mal na konci mesiaca viac peňazí, než na začiatku,“ hovorí Marek Šupa, CEO 365 banky.
 
Ako to môže vyzerať v praxi? Chcete napríklad previesť peniaze, 365 banka vtedy zohľadní  nielen váš aktuálny stav na účte, ale aj vaše plánované výdavky. Pokiaľ sa hodláte minúť viac, upozorní vás, že ak vám na účet nepribudnú ďalšie peniaze, nebudete mať dosť zdrojov na zaplatenie účtov.
 
V rámci inteligentného bankovníctva sa však dá ísť omnoho ďalej. Jeho možnosti sú totiž prakticky neohraničené. Chystáte sa večer ísť zabaviť s priateľmi? Môže sa vám stať, že v dobrej nálade pozabudnete, že váš rozpočet nie je bezodný. V takomto prípade sa môžete spoľahnúť na svoju banku, ktorá vás upozorní, keď je najvyšší čas ísť domov.
 
Neprehliadnite Z výhod inteligentného bankovníctva môžu ťažiť napríklad aj tí, ktorým z hlavy občas vyfučia dôležité dátumy. Narodeniny, meniny, výročia... Banka vám podstatné termíny pripomenie a dokonca odporučí, kde môžete kúpiť svojej polovičke kvety na pár klikov.   

Aké produkty ponúkne klientom

Ako prvý produkt bude bežný účet s platobnou kartou. Dokážete si ho založiť cez mobilnú aplikáciu, potrebovať budete dva doklady totožnosti. Na jeseň pribudnú sporiace účty a inteligentné platby. Postupne sa do ponuky dostanú aj úvery a investičné produkty.
 
365 banka je odštepný závod Poštovej banky.

Zdroj: 365 banka, Foto: 365 banka