Júnový bankový spravodaj plný pikošiek

Autor: Nina Kusá
26.06.2015 (12:00)

V minulom Bankovom spravodaji sme vám priniesli aktuality zo zákulisia bánk, ako aj ich technické inovácie. K bankám, ktoré kráčajú s dobou a inovujú svoje služby, sa pridávajú postupne aj ďalšie.  Slovenská sporiteľňa : Webová stránka v novom dizajne

Stálica medzi slovenskými bankami – Slovenská sporiteľňa – spustila 15. júna nový web. Ak patríte medzi klientov SLSP, túto zmenu určite radi uvítate. Webstránku vytvorila spoločnosť VML z amerického Kansasu, jedna z najrenomovanejších digitálnych agentúr na svete. Nová stránka je modernejšia, prehľadnejšia a prispôsobí sa všetkým typom mobilných zariadení. Nový dizajn ponúka bežnému užívateľovi rýchlejší prístup k informáciám a jednoduchšiu orientáciu na webe. Namiesto klikania budete viac rolovať a všetko o produktoch nájdete v podstránkach.

Stránku sme vytvorili celkom nanovo. Predovšetkým by sme chceli, aby jej návštevníci rýchlo našli všetko, čo potrebujú. Tiež nám záleží nám na tom, aby bol obsah stránky pre ľudí zrozumiteľný, transparentný a aby sa vždy dozvedeli všetko o podmienkach ponúkaných riešení. Jednoducho aby sa na nej cítili príjemne,“ povedal Juraj Barta, riaditeľ marketingu a analýz trhu Slovenskej sporiteľne.

ZADAJTE OTÁZKU DO PORADNE O PLATOBNÝCH KARTÁCH


VÚB banka : Novinky v internet a mobil bankingu

VÚB banka sa rozhodla redizajnovať svoj mobil banking a tak vznikla nová farebná škála identická s Internet bankingom. Mobilná aplikácia v novom šate je teraz prehľadnejšia a dostupná pre operačné systémy Android, iOS a Windows Phone. Aktivovať túto aplikáciu možno teraz jednoducho pomocou QR kódu. Vylepšenie dizajnu spočíva najmä v ikonách pre jednoduchšiu navigáciu a v grafickom zobrazení zostatkov na účte. Za plus považujeme menu na bočnej lište. 

Neprehliadnite Druhou novinkou VÚB banky je sprístupnenie predaja úverov ONLINE pomocou mobil bankingu. Podmienkou je, že takýto žiadateľ musí mať predschválený úverový limit.  V prípade potreby si tak z pohodlia domova automaticky založíte a čerpáte úver. Peniaze máte na účte do niekoľkých minút. VÚB sa tak pridala k bankám ako napríklad Tatra banka, ktoré túto službu už nejakú dobu ponúkajú.

Banka spolu so stúpajúcim počtom služieb nonstop bankingu dbá nielen na zvýšený komfort používateľov, ale i zvyšuje bezpečnosť ochrany vašich peňazí. Doterajšie možnosti autentifikácie v internet bankingu VÚB banky boli SMS kód, Token a Mobilný token. Poslednou novinkou, ktorú VÚB banka predstavila je Mobilný PIN. Namiesto doručenia kódu cez SMS sa používa push notifikácia priamo v mobilnej aplikácii.

Fio banka : Správa peňazí pomocou odtlačku prsta

V minulom spravodaji sme túto službu spomínali pri banke UniCredit bank. Fio banka ako jeden z bankových inovátorov prichádza s možnosťou autorizovať transakcie v Smartbankingu pomocou odtlačku prsta alebo sa týmto spôsobom do aplikácie prihlásiť. Táto identifikácia teda môže nahradiť buď vstupné prihlasovacie heslo do aplikácie, alebo PIN pre autorizovanie transakcií. Funkcia je aktuálne kompatibilná so zariadeniami s operačným systémom iOS.
Foto: Archív redakcie