VÚB a Quatro pod jednou strechou

Autor: redakcia
03.05.2018 (08:30)

Ste zákazníkom Quatro, ktoré ponúka splátkový predaj a pôžičky? Onedlho všetky transakcie, ktoré ste doteraz vybavovali v pobočkách Quatro Finančný dom, vybavíte v každej pobočke VÚB banky.Spoločnosť Quatro, ktorej hlavnou činnosťou je splátkový predaj, poskytovanie pôžičiek a kreditných kariet, je už niekoľko rokov dcérskou spoločnosťou VÚB banky. Zmeny, ktorými v poslednej dobe prechádza bankové prostredie a prísne regulácie na trhu nebankových subjektov, vyústili do úplneho včlenenia Quatra do VÚB banky a tým pádom už nebude fungovať ako nebanková spoločnosť.

Svoje služby však bude naďalej poskytovať, dokonca na viacerých predajných miestach ako doteraz. Dostupnosť služieb Quatro Finančný Dom sa v najbližších mesiacoch rozšíri zo súčasného počtu 22 pobočiek na 186. Služby Quatro Finančný Dom si budú môcť klienti po novom vybaviť v ktorejkoľvek pobočke VÚB banky. Z tohto dôvodu príde v najbližších dňoch k postupnému sťahovaniu 22 pobočiek Quatro Finančný Dom do pobočiek VÚB banky, pričom celý proces bude ukončený k 30.6.2018.

Neprehliadnite
 ► Pôžičky pre menej bonitných ľudí sú možné. S ručiteľom.
 ► Pravidlá na poskytovanie pôžičiek sa od začiatku roka 2018 pritvrdia
 ► Prečo sú nízke úvery drahšie? Lebo sú RIZIKOVÉ!
 ► Aká pôžička sa hodí na kúpu televízora, auta či rekonštrukciu domu


„Projekt rozširovania pobočkovej siete spúšťame už tento mesiac. Chceme tým zvýšiť dostupnosť a zároveň klientom priniesť komplexnejšie riešenia ich finančných potrieb“, hovorí Martin Techman, vrchný riaditeľ retailového bankovníctva VÚB. Prvou v poradí bude pobočka Quatro v nákupnom centre Avion v Bratislave, ktorá sa už 23. apríla presunie len o niekoľko metrov ďalej do pobočky VÚB. Nasledovať ju bude pobočka v Prievidzi a postupne sa pridajú ďalšie. Skorší termín sťahovania pobočiek v Avione a Prievidzi súvisí s riadnym ukončením nájomných zmlúv v doterajších priestoroch. Presťahovaním pobočiek Quatra, VÚB banka dosiahne úspory za nájom vo výške 750 tisíc EUR.

 ► Toto sú aktuálne úroky na pôžičkách
 ► Banky vám poskytnú tieto zľavy na úvery
 ► Viete, z čoho budete žiť na dôchodku?
 ► Toto by ste si mali prečítať predtým, než si zoberiete pôžičku


Klientov o sťahovaní pobočiek Quatro Finančných Domov do VÚB banky budú informovať na webe, aj priamo na pobočkách. „Ak sa v nákupnom centre nachádza pobočka VÚB banky, budeme klientov prioritne smerovať tam. V opačnom prípade budú klientom k dispozícii služby QFD na ostatných pobočkách VÚB banky v danom meste“, dopĺňa Martin Techman. Na pobočkách VÚB nebude vyčlenené špeciálne miesto pre Quatro, klienti budú obslúžení zamestnancami VÚB banky tak ako ostatní klienti.

Značku Quatro a všetky jej produkty VÚB banka naďalej ponechá, klientom však bude ponúkať aj ďalšie služby zo svojho portfólia. Klienti Quatra v pobočkách VÚB banky budú môcť uhradiť splátku formou hotovostného vkladu bez poplatku a taktiež doriešiť predschválené Quatro pôžičky tak, ako na to boli zvyknutí v Quatro Finančnom dome.

Horeuvedené zmeny sa nedotýkajú splátkového predaja, ten bude fungovať rovnako ako doteraz. Treba si však uvedomiť, že aj predaj na splátky je forma úveru a schvaľovanie podlieha čoraz prísnejším pravidlám NBS. Pokiaľ máte na krku príliš veľa dlhov, či vysokú hypotéku a vaša zadĺženosť je viac ako 8 násobok vášho ročného príjmu (alebo sa k tejto hranici prudko približuje), drahý televízor na splátky vám už nepredajú. Pre tých, ktorí sú s úverovými limitmi už nahrane, môže byť riešením, že pri kúpe na splátky zaplatia akontáciu, inými slovami časť ceny v hotovosti. Akontáciou si vedia znížiť sumu pôžičky.

Pár faktov o Quatre

Quatro donedávna patrilo do spoločnosti Consumer Finance Holding, a.s. (CFH), dcérskej firmy VÚB. Consumer Finance Holding, a. s. vznikla v januári 2005, zastrešila do holdingu a neskôr sa stala nástupníckou firmou zaniknutých spoločností:
• TatraCredit, a.s.,
• Quatro, a.s.,
• Q-CAR, a.s.,
• SLOVENSKÁ POŽIČOVŇA, a. s.,
• Slovenské kreditné karty, a. s.

Od januára 2018 je Consumer Finance Holding, a. s., zrušená a plne včlenená do skupiny VÚB, ktorá je nástupkyňou spoločnosti. Quatro je dlhoročným lídrom v splátkovom predaji s najvyšším trhovým podielom viac ako 58%. Zabezpečuje financovanie nákupu (splátkový predaj) prostredníctvom viac ako 5 400 zmluvných kamenných predajní a viac ako 700 e-shopov.
  • pod značkou Quatro sa za posledných 10 rokov realizovalo vyše 1,5 miliónov zmlúv na splátkový predaj prípadne malé hotovostné pôžičky,
  • viac ako 850 tisíc Slovákov aspoň raz nakúpilo na splátky cez Quatro,
  • najviac nakupuje na splátky: Muži / vo veku 40-60 rokov/ ženatý/ majú stredoškolské vzdelanie s maturitou / sú zamestnancami/ majú príjem 350 € - 650 €/ bývajú vo vlastnom/ najčastejšie sú z Prešovského alebo Košického kraja,
  • najvernejšia klientka v priebehu 11 rokov uzatvorila 74 zmlúv na nákup na splátky,
  • najstaršia klientka si cez Quatro na splátky kúpila televízor vo veku 92 rokov,
  • na splátky cez Quatro klienti nakupujú rôzne predmety bežnej spotreby (biela a čierna technika, pomôcky do záhrady, dovolenky) okrem iného si kúpili aj napr. plastické operácie, výcvik psa alebo odber pupočníkovej krvi,
  • najčastejší nákup je v hodnote 500 €, pri splácaní 30 až 50 € mesačne,
  • v roku 2017 objem požičaných peňazí za splátkový predaj dosiahol 54,3 mil. €, celkovo vrátane Quatro pôžičiek a Quatro kariet je to 183,4 miliónov €

Foto: Ivan Sedlák