365.invest zatraktívňuje realitné portfólio. Stala sa novým majiteľom troch obchodných centier v Českej republike

23.02.2022 (11:10)

Správcovská spoločnosť 365.invest najnovšie rozšírila svoje portfólio nehnuteľností hneď o tri projekty nákupných centier v Českej republike. Spoločnosť 365.invest uzatvorila dohodu o kúpe troch projektov so spoločnosťou CPI Property Group. Ide o nákupné centrá IGY České Budějovice, OC Géčko a Shopping Centre City Park Jihlava. Tie budú spadať pod retailové realitné fondy spoločnosti Realitný fond a Realitný fond plus. Na česko-slovenskom trhu ide pritom o jednu z najväčších transakcií.

Cieľom akvizície českých retailových projektov do portfólia realitných fondov 365.invest je oživenie výkonnosti vybraných fondov novými lokáciami a zároveň naviazanie na úspešný rozvoj etablovaných obchodných centier. „V 365.invest sa snažíme udržiavať atraktívnosť našej ponuky pridávaním cenných aktív, akými sú pre nás aj najnovší členovia nášho portfólia v podobe českých projektov, ktoré preberáme od spoločnosti CPI Property Group,“ uvádza Juraj Bielik, člen predstavenstva 365.invest zodpovedný za realitné investície.

Transakcia v podobe troch projektov v hodnote takmer štvrť miliardy eur tak má za cieľ ešte viac posilniť pozíciu fondov správcovskej spoločnosti 365.invest a prináša potenciál zabezpečenia zvýšených výnosov pre klientov spoločnosti aj počas aktuálneho ekonomického vývoja poznačeného pandémiou koronavírusu. Pri správe nákupných centier pokračuje 365.invest aj po zmene vlastníctva v spolupráci s CPI Property Group, ktorá zabezpečuje kvalitnú starostlivosť o zverené nehnuteľnosti a je považovaná za lídra vo svojom odbore. „Projekty predstavujú časom overené investície, ktorými sa posúvame smerom k západnej Európe. Pri výbere a kúpe vybraných nákupných centier sme si dali záležať na tom, aby sme využili príležitosť na kúpu nových nehnuteľností s kvalitnou správou, dobrým zázemím a preverenými nájomcami, vďaka čomu nehnuteľnosti v čase nadobudli finančnú silu,“ vysvetľuje Tomáš Cár, šéf transakčného tímu 365.invest.

O projektoch:

Obchodné centrum Géčko v Českých Budějoviciach s celkovou výmerou 10 100 m2 otvorilo svoje brány koncom októbra 2007. Centrum s orientáciou na rodiny sa nachádza v rozľahlej obchodnej zóne spojenej s Vltavou, jednou z najväčších obytných štvrtí v Českých Budějoviciach. Poskytuje parkovanie až pre 1 200 áut a celkovo 83 obchodov a hypermarket Globus. Súčasťou centra sú aj prenajímateľné kancelárske priestory s rozlohou 415 m2.

19_05_CZ_RT_Gecko-03

Obchodné centrum IGY zahŕňa 24 525 m2 obchodných plôch s viac ako 120 obchodnými jednotkami a 700 parkovacími miestami. Obchodné centrum IGY zahŕňa aj takmer 4 800 m2 moderných kancelárskych priestorov. Ide tak o najväčšie obchodné a spoločenské centrum v Juhočeskom kraji v dosahu historického centra mesta České Budějovice. Jednou z hlavných atrakcií nákupného centra je okrem veľkosti a moderného dizajnu aj multikino Cinestar s 9 sálami.

19_06_CZ_RT_IGY-28

Obchodné centrum City Park Jihlava bolo otvorené v roku 2008 a predstavuje jedinečný projekt v kraji Vysočina. Stavba je navrhnutá ako jednoduchý minimalistický objekt zasadený do údolia s nadčasovým a elegantným vzhľadom. Polyfunkčný obchodno-zábavný komplex s celkovou prenajímateľnou plochou 28 500 m2 zahŕňa dve podlažia 110 obchodov a služieb, s pestrou ponukou kaviarní, reštaurácií, snack barov a multikinom. Súčasťou budovy je aj neštandardne riešená plochá zelená strecha, ktorá získala v roku 2021 cenu verejnosti Zelená strecha.

15_09_CZ_RT_CityPark_DSC5477_1200

Podrobnejšie informácie o jednotlivých projektoch nájdete na webovej stránke 365.invest.

(Tlačová správa)
 
Zdroj: 365.bank, Foto: 365.bank