mBank radí: Tipy a triky, ako investovať

 
 

Ste zúfalí z toho, že vaše peniaze v banke NEZARÁBAJÚ NIČ?

Rozmýšľate, ako si našetriť na VLASTNÉ BÝVANIE?

Trápi vás, z čoho budete ŽIŤ NA DÔCHODKU?

Chceli by ste, aby sa vaše ÚSPORY ZHODNOCOVALI?

Vlado1

Odborník, ktorý radí je Vladimír Málik
produktový špecialista mBank

mbank - male

Možno viete (a možno neviete), že keby ste INVESTOVALI, tak by vaše peniaze mohli zarábať - no nemáte odvahu začať?

V našom finančnom seriáli vám prinášame články, v ktorých vám ukážeme, že aj vy dnes môžete jednoduchým spôsobom investovať do podielových fondov a vôbec sa toho nemusíte báť.

 

making-a-budget-tracking-finances_4460x4460(1)
7 najčastejších mýtov o investovaní do fondov

O investovaní prostredníctvom podielových fondov koluje množstvo nepravdivých informácií, ktoré vás môžu od investovania do fondov odradiť. Radi by sme vás vyviedli z prípadného omylu, a preto sme spísali najčastejšie mýty, kvôli ktorým sa ľudia boja svoje peniaze investovať.

business-casual-clothing-in-the-city_925x
5 najčastejších otázok, ktoré si kladú začínajúci investori

Dôvodov prečo investovať do fondov je hneď niekoľko. Sú zaujímavou a dostupnou alternatívou pre bežného investora a majú potenciál vyššieho výnosu ako je miera inflácie, čiže reálneho zhodnotenia peňazí. Patrí medzi ne napríklad tiež široký výber investičných stratégií, či profesionálna správa fondu.

54134
Aký ste typ investora?

Skôr, ako sa pustíte do investovania, je dôležité zistiť, ako znášate riziko a adekvátne naň reagujete. Spoznávanie seba ako investora je vždy podmienené hľadaním istých povahových čŕt, ktoré sa pri investovaní prejavujú. Na rozhodovací proces investora okrem racionálneho myslenia vplývajú aj jeho emócie, ktoré vyplývajú z povahových a osobnostných vlastností.

54134
Ako sa naučiť zhodnotiť svoje peniaze

So zvyšovaním finančnej gramotnosti, si čoraz viac ľudí uvedomuje potrebu vytvorenia istej peňažnej rezervy na neočakávanie udalosti, ako aj jej vhodné zhodnotenie. Existuje veľa zaujímavých spôsobov, ako si odkladať peniaze bokom a pritom aj zarobiť. Každý, kto si chce plniť ambiciózne finančné ciele by mal poznať možnosti, ktoré vedú k ich naplneniu. Medzi hlavné možnosti patrí sporenie a investovanie. Viete, aké sú medzi nimi rozdiely a v čom sú výhodné?

Euro-002
Náklady spojené s investíciou do podielových fondov

Hoci je na začiatok treba investíciám niečo obetovať, keď tomu ale necháte čas a trpezlivosť, tento krok sa vám môže bohato vrátiť. Stačí si správne vybrať, koľko a kam investovať. Jedným z faktorov výberu sú aj poplatky, ktoré zaplatíte pred kúpou v podielových fondoch a potom aj v priebehu investovania.

Euro-002
Prečo sa oplatí vložiť peniaze do investičných fondov mBank

Najväčšia internetová banka na Slovensku mBank má na konte množstvo prvenstiev. Jedným z nich je aj spustenie samoobslužného, moderného a online supermarketu investičných fondov - mFondy. Investovanie tak vyzdvihla na úplne iný level.

33023_obr
4 živly v investovaní

Investičný svet možno charakterizovať aj podľa štyroch prírodných živlov. Tak ako v prírode, aj tu sa „živly“ navzájom ovplyvňujú a dopĺňajú. Produktová manžérka mBank Veronika Kalátová vysvetľuje ako ich využívať vo svoj prospech.

Fondy ktore stoja za to
Fondy, ktoré za to stoja: Ako vybrať ten správny podielový fond?

Myslíte, že je investovanie komplikované a vhodné iba pre bohatých? Omyl. Jedná sa len o mýtus, ktorý už dávno neplatí.

diverzifikacia portfolia
Diverzifikácia portfólia má zmysel

I keď počas investovania nie je možné úplne eliminovať riziká, existujú metódy, ktorú umožňujú jeho zníženie. Jednou z nich je práve diverzifikácia portfólia.
 
 

>> Tu si prečítate ďalšie rady a tipy ako správne investovať <<