Životný štýl


Milionár a človek „milión“

05.03.2013 - Milionári sa na svet pozerajú z pohľadu poloplného pohára, kým priemerný človek z uhla poloprázdnej nádoby.  

Koľko stojí šťastie?

05.12.2012 - Ten, kto zarába 12 tisíc eur ročne, ale vo svojej skupine patrím medzi nadpriemer, je šťastnejší ako ten, koho ročný príjem je 100 tisíc eur, ale jeho susedia zarábajú ešte viac.

Výmena rolí v nákupe luxusu

23.11.2012 - V nákupoch luxusných tovarov vidieť podľa výskumu konzultačnej spoločnosti Bain & Company narušenie tradičných schém správania sa medzi pohlaviami.  

Zvyšujú módne ikony ceny nehnuteľností?

08.11.2012 - Značkové hotely dizajnované veľkými módnymi domami, ako napríklad Luis Vuitton, by sa mohli stať novým štandardom bývania medzi bohatými, podobne ako luxusné oblečenie či kabelky.  

Dopyt bohatých po investíciách z vášne má rastúci trend

28.09.2012 - Obavy z európskej dlhovej krízy, z frustrujúco pomalej obnovy americkej ekonomiky a strach z „tvrdého pristátia“ Číny spôsobuje, že čoraz viac milionárov hľadá alternatívne investičné príležitosti, do ktorých vložia svoje peniaze.  

Milionári nie sú najštedrejší, ale dávajú najviac

10.09.2012 - Kto dáva viac peňazí na charitu? Bohatí milionári, alebo stredná trieda? Bežný človek by povedal, že majetnejší ľudia budú štedrejšie prispievať na dobročinné aktivity. Predsa dokážu viac ušetriť, často dosiahli vytýčené ciele, splnili si svoje sny a nič im nechýba.  

Zaslúžia si bohatí svoj majetok?

04.09.2012 - Postoj väčšinového obyvateľstva k bohatým ľuďom a ich majetku sa líši medzi krajinami a závisí od viacerých sociokultúrnych faktorov. Vyplýva to z prieskumu organizácie GlobeScan, ktorý bol uskutočnený na vzorke viac ako 12-tisíc ľudí z 23 krajín sveta.  

Majetní Američania sa podceňujú

23.08.2012 - Bohatí Američania majú tendenciu podceňovať sa a zaraďovať sa v spoločenskom rebríčku omnoho nižšie, ako je ich reálna pozícia na základe príjmov a majetku.  

Moderné systémy zabíjajú obchodnícky slang

14.08.2012 - „Stará dáma práve nakúpila zhruba pol Jardy kábla a Buba tiež predáva mŕtvych prezidentov.“ Pre bežných smrteľníkov nedáva táto veta žiadny zmysel, ba môže pôsobiť ako hatlanina alkoholom opojeného jedinca.  

Bojovať proti obezite možno aj daňami

07.03.2012 - Do roku 1980 bol obézny len jeden z desiatich obyvateľov v rámci členských krajín OECD. Dnes je v tejto organizácii, združujúcej najvyspelejšie krajiny sveta, obézna alebo trpiaca nadváhou viac ako polovica populácie. 

Silný frank ničí švajčiarske lyžiarske rezorty

15.02.2012 - Švajčiarsko je medzi investormi vnímané ako krajina so silnou ekonomikou a zdravými verejnými financiami. Toto postavenie v čase dlhovej krízy zatraktívnilo jeho menu, ktorú trhy označujú ako bezpečný prístav.  

Neserióznosť Číňanov v aukciách umenia

30.01.2012 - Pred viac ako rokom bolo vydražené doteraz najdrahšie umelecké dielo čínskeho pôvodu. Cena porcelánovej vázy z obdobia dynastie Qing bola odklepnutá londýnskym aukčným domom Bainbridges za 51,6 milióna libier.  
1 2 »