Zvýhodnené účty pre študentov. Časť 1.

Autor: redakcia
11.09.2020 (17:00)

Banky ponúkajú mladým ľuďom a študentom účty za zvýhodnených podmienok. Pozrime sa, z čoho si môžu vyberať.


 

ČSOB - Študentský účet FUN 0/3 €

Ak si študent do 28 rokov, stačí, ak zašleš banke potvrdenie o návšteve školy a účet môžeš využívať bez poplatku. Pokiaľ nie si študent, poplatok za vedenie účtu je 3 € mesačne

Mladí ľudia majú v účte zahrnuté bežné platobné operácie cez IB / SmartBanking, platobnú kartu, neobmedzený výber z bankomatov ČSOB. Za operácie na pobočke a výber z iných bankomatov si musia priplatiť.

AKCIA: ČSOB banka pošle 33 € každému mladému, kto si od 17.8. do 30.9.2020 zriadi nový účet FUN a aspoň raz sa prihlási do aplikácie ČSOB SmartBanking.

OTP banka - otp READY konto 0/1 €

Využívať ho môžu mladí do 26 rokov a nie je potrebné predkladať potvrdenie o návšteve školy. Čiže pre študentov aj neštudentov platí rovnaká cena za účet 1 €.

Mladí ľudia majú v účte zahrnuté bežné platobné operácie cez IB / mobilnú apku, platobnú kartu, neobmedzený výber z bankomatov OTP, jeden výber mesačne z iného bankomatu a vklad hotovosti. Za operácie na pobočke (okrem vkladu hotovosti) a za ďalšie výbery z iných bankomatov si musia priplatiť.

Vernostný program - ako mať otp READY konto zdarma

Stačí, ak mesačne raz zaplatíte kartou, alebo zostatok na vašom účte je min. 250 € a účet máte bez poplatku.

Poštová banka - Užitočný účet Junior 0/1 €

Využívať ho môžu mladí do 27 narodenín a nie je potrebné predkladať potvrdenie o návšteve školy. Čiže pre študentov aj neštudentov platí rovnaká cena za účet 1 €.

V účte sú zahrnuté bežné platobné operácie cez IB / mobilnú apku, 2 platobné karty, neobmedzený výber z bankomatov PABK , jeden výber mesačne z iného bankomatu a jeden výber z poštomatu. Za operácie na pobočke a za ďalšie výbery z iných bankomatov si mladí klienti musia priplatiť.

Vernostný program - ako mať Užitočný účet Junior zdarma

Stačí, ak si aktivujete mobilnú apku a prihlásite sa do programu Peniaze S5. (Pozn. Peniaze S5 je program v rámci ktorého môže získať zľavy za vaše nákupy zaplatené platobnou kartou)

Prima banka - Študentský účet -0/1,9 €

Je určený mladým do 26 rokov. Mladí ľudia majú v účte zahrnuté bežné platobné operácie cez IB / mobilnú apku, platobnú kartu, neobmedzený výber z bankomatov Prima banky. Za operácie na pobočke a výber z iných bankomatov si musia priplatiť. Za platby kartou študenti získajú 0,5% cash back, max. do výšky 1,9 €.

Vernostný program - ako mať Študentský účet zdarma

Študenstský účet môžu získať zdarma ľudia do veku 20 rokov. Ak ste ste vo veku 20-26 rokov a váš zostatok na Študentskom účte je vyšší ako 1000 €, tiež máte účet zdarma.

Tatra banka - Študentský účet 0 €

Je určený študentom do 26 rokov. Ak máte do 20 rokov, nemusíte predkladať žiadne potvrdenia. Ak máte viac ako 20 rokov, je potrebné predložiť potvrdenie o štúdiu. Dobrá správa, stačí ho predložiť len raz a účet máte bez poplatku až do 26 rokov. Mladí ľudia majú v účte zahrnuté bežné platobné operácie cez IB / mobilnú apku, platobnú kartu, neobmedzený výber z bankomatov Tatra banky, neobmedzený výber z bankomatov Raiffeisen v zahraničí, 1 výber z bankomatu inej banky v SR. Za operácie na pobočke a ďalšie výbery z iných bankomatov si musia priplatiť.

Ak si zriadiš Študentský účet od 28.5.2020 do 30.11.2020 a prístup do IB/apky a zároveň si si v posledných mesiacoch nezrušil žiaden iný účet v Tatra banke, získaš odmenu 30 €.

V pokračovaní sa budeme venovať účtom pre mladých, ktoré ponúka Slovenská sporiteľňa, UniCredit banka, VÚB, mBank, 365.banka a Fio banka.

Prehľad všetkých študentských účtov

Banky sme zoradili podľa náročnosti splniť podmienky na získanie účtu pre mladých bez poplatku.
 
Banka Účet Cena účtu pred/po zľave Podmienky na získanie zľavy Vek
365.bank Účet 0 - bez obmedzenia
UniCredit bank U konto (15-26) 0 - do 26 rokov
mbank - male #navlastnetriko  0 - do 18 rokov
logo-FIO Účet pre mladých 0 - do 18 rokov
Tatra banka Študentský účet 0 - zdarma do 20 rokov
- od 20-26 rokov - potvrdenie o návšteve školy
do 26 rokov
CSOB Študentský FUN účet 3/0 - potvrdenie o návšteve školy do 28 rokov
SLSP Space účet Študent 0 - potvrdenie o návšteve školy do 26 rokov
OTP bank READY konto 1/0 -1 x platba kartou alebo zostatok 250 do 26 rokov
PABK Užitočný účet Junior 1/0  - aktivácia mobilnej apky a prihlásenie sa do programu Peniaze s5 do 27 rokov
SLSP Space účet Mladý 2/0 

- platby kartou 200 €, 3 pravidelné platby a 1 platba na sporenie = zľava 100%

do 28 rokov
Prima banka Študentský účet 1,9/0 

- zdarma do 18 rokov

 - priemerný zostatok na účte vyšší ako 1000 eur
do 26 rokov
VUB Účet FEJM 3/0  - používate IB/MB
- príjem min. 500 €
- využívate ďalšie 2 produkty vo VUB
do 26 rokov 

Foto: Nicole de Khors, Burst.shopify.sk