Jarné kampane na hypotéky

Autor: redakcia
11.04.2019 (09:00)

Aj tento rok banky pripravili pre žiadateľov o hypotéku zaujímavé ponuky. Pozrite si, kde môžete ušetriť na úrokoch i poplatkoch.Prinášame vám prehľad výhodných podmienok, ktoré banky ponúkajú na hypotéky. Niektoré z nich sú časovo obmedzené, niektoré platia dlhodobo. Upozorňujeme, že v článku uvádzame najnižšie úrokové sadzby, aké banky majú uvedené na svojich webových stránkach. Konkrétna výška úrokovej sadzby, akú banka nakoniec ponúkne závisí od bonity klienta, termínu čerpania, účelu a zabezpečenia úveru a aktuálnej situácie na finančných trhoch.

CSOB

ČSOB pripravila pre záujemcov o úver výhodné podmienky na hypotéku. Ocenia ju tí, ktorí ešte nemajú vybratú konkrétnu nehnuteľnosť. V rámci tejto ponuky môžete získať tieto výhody:
 • 100% zľava z poplatku za spracovanie úveru
 • možnosť výberu nehnuteľnosti do 6 mesiacov po schválení úveru
 • preplatenie poplatku za kolok 66€, pri podaní záložných zmlúv na katastri
 • kataster vybavia za vás
 • preplatenie nákladov za znalecký posudok až do výšky 150€
 • úrazové poistenie vodiča, na prvý rok len za 2 €
Ak chcete refinancovať svoju starú hypotéku a prenesiete si ju do ČSOB, dostanete odmenu vo výške až troch splátok za prenos úveru, spolu v max. výške 1 500 €. Zároveň dostanete 100% zľavu z poplatku za spracovanie a znalecký posudok vám uhradia do výšky 150 €.

PABK

Poštová banka má pripravenú hypotéku s úrokovou sadzbou už od 1 % p.a. Navyše dostanete 100% zľavu z poplatku za poskytnutie.

Ďalšie zľavy, ktoré vám banka ponúkne:
 • využitím služby ÚSPORA si môžete znížiť úrokovú sadzbu až do 20 %.
 • za poistenie schopnosti splácať úver dostanete zľavu z úrokovej sadzby vo výške 0,20 % p.a.
 • za aktívne využívanie Užitočného účtu v Poštovej banke získate zľavu z úrokovej sadzby vo výške 0,30 % p.a.
Ušetriť môžete aj na poistení nehnuteľnosti a domácnosti. K hypotéke od Poštovej banky dostanete zľavu od poisťovne vo výške 15-20% z ročného poistného.

VUB

VÚB banka ponúka hypotéky s úrokom už od 1,29%.Po splnení podmienok vám preplatia náklady za znalecký posudok do výšky 150 €.

Ak máte menej ako 30 rokov a uvažujete o vlastnom bývaní, vo VÚB banke máte možnosť získať jednorázový príspevok vo výške 200 € k svojej prvej hypotéke.

SLSP

Slovenská sporiteľňa ponúka všetkým záujemcom o hypotéku úrokové sadzby už od 1,19% pri fixácii na 3 roky s programom Výhodný súčet .
 • vybavia a uhradia za vás vklad do katastra vo výške 66 eur
 • poplatok za poskytnutie je vo výške len 89 eur
 • objednajú vám znalecký posudok
Ak chcete hypotéku refinancovať a preniesť si ju sporiteľne, dostanete 100 % zľavu z poplatku za spracovanie. Zároveň, tých, ktorí sa pustia do prenosu hypotéky sami, odmení banka preplatením poplatku za predčasné splatenie v starej banke až do výšky 1 % z vyplácaného úveru.

Tatra banka

Tatra banka pripravila pre klientov ponuku, v ktorej môžete získať hypotéku bez poplatku za poskytnutie a s úrokovou sadzbou 1,25% pri 3 ročnej fixácii.

UniCredit bank

UniCredit Banka ponúka refinančnú Hypotéku Invest bez poplatku za poskytnutie.

Zároveň klienti majú možnosť získať úrokovú sadzbu už od 0,79% pri fixácii na 2 roky. Táto sadzba je však podmienená splnením podmienok - musíte uzavrieť poistenie schopnosti splácať úver a mesačne zasielať na U konto sumu vo výške 1,5 násobku vašej splátky.

OTP bank

OTP banka má v ponuke hypotéku s úrokom od 1,2% p.a. pri fixácii na 5 rokov a so 100% zľavou z poplatku za poskytnutie. Podmienkou zvýhodnenej úrokovej sadzby je splnenie podmienok Aktívneho klienta.

Oberbank

Oberbank AG ponúka hypotéku aktuálne za zvýhodnených podmienok:
 • 100% zľava z poplatku za spracovanie úveru pre fixácie na dobu 3, 4, 5 a 6 rokov
 • bežný účet na 12 mesiacov zdarma
Zvýhodnené úrokové sadzby:
FIX3 od 1,15% p.a     FIX4 od 1,40% p.a.     FIX5 od 1,55% p.a.     FIX6 od 1,75% p.a.

Podmienkou poskytnutia zvýhodnenej úrokovej sadzby je otvorenie účtu v Oberbank a presmerovanie príjmu na tento účet. Tieto výhodné podmienky platia pre žiadosti o úver podané do 30.4.2019.

Fio banka

Vo Fio banke nebudete platiť poplatok za poskytnutie úveru a ani poplatok za mimoriadne splátky či predčasné splatenie. (Táto výhoda sa však nevzťahuje na celkové splatenie z dôvodu prevedenia hypotéky do inej finančnej inštitúcie.)

Ušetriť môžete aj na úrokoch, ak si zriadite vo Fio banke Hyposporiace konto. Istinu hypotéky vo výške aktuálneho zostatku na tomto hyposporiacom konte vám nebude banka úročiť. V prípade, že by ste mali počas celého splácania na Hyposporiacom konte sumu vo výške istiny, bude váš úrok 0 % p.a. a budete tak splácať iba istinu a žiadne úroky.

Banka ponúka tieto zľavy z úrokovej sadzby:
 • Zľava 0,4 % z úrokovej sadzby na refinancovanie hypotéky
 • Zľava 0,3 % z úrokovej sadzby na kúpu nehnuteľnosti a ďalšie účely podľa sadzobníka (Zľavy sú dostupné pre hypotéky do 80% hodnoty nehnuteľnosti)
 • Zľava 0,1 % z úrokovej sadzby pri úvere presahujúcom 40 000 EUR
BKS

BKS Banka pripravila pre klientov jarnú zvýhodnenú ponuku úverov na bývanie. V rámci tejto ponuky môžete získať:
 • úrokovú sadzbu už od 1,25 % p. a. pri 3-ročnej fixácii resp. od 1,39 % p. a. pri 5-ročnej fixácii
 • poplatok za spracovanie je vo výške 100 EUR
 • znalecký posudok vám vyhotovia bezplatne
 • Premium Konto bez poplatku za vedenie počas doby prvej fixácie
Pokiaľ o úver požiadate od 05.03.2019 do 05.06.2019, BKS banka vám ponúka úrokovú sadzbu 1,19 % p. a. pri 4-ročnej fixácii. Táto zvýhodnená sadzba platí len pre nové úvery s max. výškou do 80 % hodnoty založenej nehnuteľnosti stanovenej bankou.
 
Foto: redakcia