Private Banking

Všetko čo Vás zaujíma o Private Banking na jednom mieste


Články z kategórie Private Banking

Strach milionárov ako indikátor pozitívneho zvratu?

09.07.2012 - Júnový prieskum nálady medzi americkými investormi – milionármi, pravidelne uskutočňovaný agentúrou Spectrem Group, ukázal najväčšiu skepsu v ich tábore za ostatných päť mesiacov.  

Investovanie na finančných trhoch

20.06.2012 - Medzi najrizikovejšie, ale aj potenciálne najziskovejšie investičné príležitosti, ktoré poskytuje J&T BANKA patrí obchodovanie s akciovými titulmi.

Vyšší výnos, väčšie riziko

20.06.2012 - V J&T BANKE posielame na pravidelnej báze klientom prehľad o aktuálnom dianí na finančných trhoch vrátane investičných príležitostí, ktoré ponúkajú optimálny pomer medzi výnosom a rizikovosťou.

Úvod do investovania

06.06.2012 - Sporenie a investovanie sú na prvý pohľad totožné pojmy, avšak líšia sa v niekoľkých aspektoch. Ide predovšetkým o stupeň podstupovaného rizika, investičný horizont, ako aj výšku očakávaného výnosu.

Rast a úspory nie sú protichodné ciele

17.05.2012 - Na celoeurópskej úrovni čoraz viac počuť názory, že konsolidácia verejných financií so štrukturálnymi reformami a podpora ekonomického rastu sú protichodné ciele. 

Privátne bankovníctvo

16.05.2012 - Privátne bankovníctvo je najvyššia forma bankovníctva. Svojou podstatou prekonáva hranice klasických bankových služieb, ktorým zároveň dáva ľudský rozmer.

Slovensko by nemalo byť v pozícii cudzopasníka

10.05.2012 - V súčasnej neľahkej ekonomickej situácii, a potrebe konsolidácie verejných financií, čoraz viac rastú hlasy žiadajúce výrazné zníženie rozpočtov EÚ na obdobia rokov 2014 až 2020.  

Tykanie si so štátnym intervencionizmom je rizikom

25.04.2012 - „Buď sa štát vzdá svojich obmedzených zásahov do trhových síl, alebo získa absolútnu moc nad výrobou a prerozdeľovaním. Voľba medzi kapitalizmom a socializmom, označovaná ako akási tretia cesta, nie je možná,“ tvrdil Ludwig von Mises.  

Obchod za päť biliónov dolárov denne

27.03.2012 - Devízový trh funguje ako jediný trh sveta takmer nepretržite. Každý deň si na ňom vymenia svojich majiteľov miliardy dolárov, eur, českých korún či iných mien.  

Reguláciou proti zlyhaniu regulácie

21.03.2012 - V mnohých médiách či komentároch začína byť kapitalizmus označovaný za evolučne prekonaný systém po „záruke“, pretože je zdrojom kríz.  

Aké dane sú normálne a aké vysoké

13.03.2012 - Na Slovensku vzniká konsenzus v názore, že akákoľvek vláda, ktorá vzíde z parlamentných volieb, bude nútená kvôli tlakom finančných trhov a Bruselu konsolidovať verejné financie aj cez zvyšovanie daní.  

Má slabá mena zmysel?

29.02.2012 - Vo svete existuje celý rad ekonómov, ktorí preferujú slabú a podhodnotenú domácu menu, pretože zvyšuje konkurencieschopnosť a dopyt po domácich produktoch v zahraničí. 

Európska harmonizácia daní, áno či nie?

09.02.2012 - Jeden z návrhov, ako sa dostať z dlhovej krízy v eurozóne a predchádzať vzniku ďalších, je prehĺbenie hospodárskej integrácie členských krajín.  

Keď si Francúz nechá radiť od Nemca

18.01.2012 - Nemci sa s Francúzmi nikdy nemali veľmi v láske, rivalita medzi nimi trvá už storočia. Keď však jednému z nich „tečie do topánok“, chytá sa aj slamky a nacionalizmus, či politická orientácia ide vtedy bokom.  

Dolár prežije geopolitický a ekonomický úpadok USA

09.01.2012 - Mnoho významných ekonómov už dlhší čas tvrdí, že dolár môže rýchlo stratiť postavenie hlavnej rezervnej meny sveta kvôli rôznym štrukturálnym problémom Spojených štátov a možným geopolitickým úpadkom najväčšej svetovej ekonomiky.  
1 2 »