Kryptomeny

IMG_0035 5-3
Okrem papierových peňazí a mincí, ktoré nosíme v peňaženke, existujú aj digitálne peniaze, ktoré poznáme pod názvom kryptomeny. Vo svete existuje viac ako tisíc rôznych kryptomien, no známych medzi širšou verejnosťou je len niekoľko. Najznámešia kryptomena je Bitcoin, ďalšie, o ktorých ste mohli počuť sú Ethereum, Litecoin, Ripple, Waves, či Monero. Kompletný zoznam všetkých registrovaných kryptomien nájdete tu.

 

Všeobecné informácie o kryptomenách


 

Aktuálne správy a novinky zo sveta kryptomien


34528
Ťažbe kryptomien vládne Čína

Rozvíjajúce sa trhy hrajú v odvetví ťažby kryptomien zásadnú úlohu. Získali ju vďaka nadbytočnej výrobnej kapacite a zároveň aj lacnej elektrickej energii. Lídrom tu je nateraz najmä Čína. Väčšina výrobcov špecializovaného hardvéru má svoje prevádzky práve tam.

34528
Roubini tvrdo kritizuje kryptomeny – má pravdu, ale len čiastočnú

Známy ekonóm Nouriel Roubini si už pred rokmi kvôli svojim predikciám globálnej krízy vyslúžil prezývku Dr. Skaza. Teraz sa dostal do diskusie s kryptomenovým nadšencom a tvorcom meny Ethereum Vitalikom Buterinom.

34528
Nedôvera v Tether vyhnala cenu BTC dočasne hore

Podľa tweetu na oficiálnom účte kryptomenovej zmenárne KuCoin sa údajne dočasne zastavilo obchodovanie s digitálnymi menami v pároch s Tetherom (USDT). Pripomeňme, že Tether je stabilný a má v úschove presne to isté množstvo dolárov, koľko vydali USDT, a preto jeho cena sa pohybuje veľmi blízko 1 USD.

34528
Európsky úrad pre cenné papiere a trhy preskúma každé ICO

Európsky úrad pre cenné papiere a trhy (ESMA) skúma jednotlivé ICO (primárna ponuka virtuálnych mincí), aby rozhodla, ako by mali byť mince a tokeny z každého ICO projektu regulované. ESMA tak postupuje podobným spôsobom ako jej náprotivok zo Spojených štátov.

34528
Aplikácia na ťažbu kryptomien pomocou notebooku má úspech aj v Afrike

Americká firma Honeyminer zažíva veľký úspech. Jej aplikácia umožňuje ťažiť kryptomeny cez bežné notebooky. Od júna už získala vyše 50 tisíc klientov. Tretina z nich je z rozvíjajúcich sa ekonomík, päť percent pripadá na africké krajiny. Prednosťou softvéru je jeho univerzálnosť.

34528
Päť možných dôvodov prečo tento rok neuvidíme Bitcoin na vrchole

Bitcoin v tomto roku neočakáva žiadny veľký rast. Tvrdí tak analýza známeho krypto-investora Tuura Demeestera.

34528
Malvér za 25.000 USD umožní kradnúť Bitcoiny z bankomatu

Pred malvérom, ktorý sa dá kúpiť na darknete v prepočte za 25000 USD, varuje tokijská softvérová firma Trend Micro. Malvér umožní preniknúť do bankomatu na Bitcoiny a vybrať čiastku zodpovedajúcu 6750 USD. Oplatí sa tak až po niekoľkonásobnom použití.

34528
Bitcoin sa prepadol pod 6 000 USD a trh stratil 21 mld. USD za 24 hodín

Kryptomeny vstúpili do nového týždňa silným poklesom, ktorý za 24 hodín vymazal cca 21 mld. USD trhovej kapitalizácie, ktorá sa po dlhšom období (november 2017) ocitla pod hranicou 200 mld. USD. Bitcoin sa dnes ráno prepadol až pod 6 000 USD. Naposledy sa pod túto hranicu dostal tento rok v júni (5 785 z 18. júna).

34528
Švajčiarska banka Maerki Baumann je už druhou v krajine, ktorá pracuje s kryptomenami

Súkromná banka Maerki Baumann sa stane druhou švajčiarskou bankou, ktorá prijme kryptomenové aktíva.
 

Tieto informácie vám prinášame v spolupráci s Kryptoweb.sk.