Účty


Aká je optimálna výška vreckového?

19.08.2021 - Rodičia často stoja pred otázkou, od akého veku začať deťom dávať vreckové, ako často a v akej výške. Aj vreckové má svoje pravidlá, ktoré keď dodržíte, naučíte dieťa rozumne hospodáriť s peniazmi.

Ponuka účtov zadarmo sa rozšírila o Smart účet

09.07.2021 - Účet zadarmo bez akýkoľvek podmienok ponúka na Slovensku len zopár bánk. Niektoré banky ich majú v ponuke dočasne rámci marketingových akcií, inde účet zdarma dostanete v štandardnej ponuke. Pozrite si, kde za účet neplatíte.

Ako ušetriť na finančných produktoch?

01.02.2021 - Aj keď nie ste odborník na financie, dokážete využívať služby banky bez poplatkov a na úveroch ušetriť desiatky euro mesačne. Poradíme ako nato.

Ako reagujú banky na súčasnú krízu?

15.06.2020 - Podmienky na získanie úverov na bývanie sa sprísňujú už dlhodobo postupným zavádzaním opatrení NBS. Na súčasný stav reagujú banky s ešte väčšou opatrnosťou, čo sa hlavne prejavuje pri prísnom posudzovaní nových klientov. Druhou reakciou je kontinuálne zvyšovanie poplatkov.

Neplatičovi banka môže odmietnuť zriadiť účet

06.04.2020 - Na Banky.sk sa obrátil čitateľ, ktorému banka odmietla otvoriť účet. V minulosti totiž v tej istej banke mal úver, ktorý nesplácal. Napokon úver splatil, ale ani to mu nepomohlo, v jeho banke sa už ocitol na čiernej listine rizikových klientov.

Zdravotné poisťovne pomáhajú aj keď nemusia

16.09.2019 - Nikomu z nás by nemalo byť ľahostajné v akom prostredí žijeme. Svet okolo nás si tvoríme sami. Potrebu pomáhať si uvedomujú nielen ľudia-dobrovoľníci, ale aj firmy. Pozreli sme sa na to, aké spoločensky prospešné aktivity podporujú a financujú zdravotné poisťovne.

Účet zdarma - prehľad vernostných programov

13.09.2019 - Za účet v banke platiť nemusíte. Stačí, ak splnite podmienky a každý mesiac môžete ušetriť 5 až 6 euro. Aké podmienky treba splniť, aby ste mali účet zdarma?

Ako postupovať pri zmene zdravotnej poisťovne?

12.09.2019 - Máte pocit, že iné poisťovne dávajú svojim poistencom viac ako tá vaša? Do konca septembra ju môžete vymeniť. Pripravili sme pre vás prehľadný návod, ako treba postupovať pri zmene poisťovne.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 »